Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Powiat Policki szykuje potężną inwestycję drogową! Wystąpił już z wnioskiem o dofinansowanie

Powiat policki złożył kolejny wniosek w ramach programu Rządowego Funduszu Polski Ład – Rozwój Inwestycji Strategicznych, dotyczący rozwoju stref przemysłowych.

Skrzyżowanie w Policach

na zdjęciu: Skrzyżowanie u zbiegu ulic Asfaltowej, Dębowej, Wojska Polskiego i Piłsudskiego w Policach

Tym razem stara się pozyskać dofinansowanie na przebudowę drogi powiatowej w ciągu ul. Asfaltowej i ul. Wojska Polskiego w Policach oraz drogi powiatowej pl. Chrobrego w Policach.

Szacunkowy koszt inwestycji to ponad 60 milionów złotych. Wkład własny Powiatu Polickiego w tę inwestycję wyniósłby zaledwie 1,25 miliona złotych.

Inwestycja miałaby zostać zrealizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

– W ramach zadania wymieniona zostanie konstrukcja jezdni dróg powiatowych, przebudowane zostaną chodniki, zatoki autobusowe, miejsca parkingowe, zjazdy, skrzyżowania z drogami publicznymi, w miarę warunków terenowych zaplanowano budowę pasów rowerowych lub ścieżki rowerowej – wymienia Andrzej Bednarek, starosta policki.

Ponadto przebudowana zostanie kanalizacja deszczowa, usunięte zostaną kolizje z urządzeniami niezwiązanymi z potrzebami zarządzania drogami.

Kluczowym elementem inwestycji ma być budowa ronda u zbiegu ulic Asfaltowej, Dębowej, Wojska Polskiego i Piłsudskiego, w miejsce dotychczasowego skrzyżowania, które jest newralgicznym punktem na drogowej mapie Polic.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.