Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Budynek przy ul. Kresowej 32-34 zmieni swoje przeznaczenie. Powiat Policki wyda na ten cel ponad 3 miliony złotych

Trwają prace przygotowawcze i rozbiórkowe budynku biurowego przy ul. Kresowej 32-34 w Policach.

Budynek przy ul. Kresowej 32-34 w Policach

na zdjęciu: Budynek przy ul. Kresowej 32-34 w Policach

– Zmianie ulegnie sposób użytkowania budynku, który dotychczas pełnił funkcje biurowe, natomiast po przebudowie będzie odgrywał rolę budynku internatu w ramach działalności Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo im. Marii Grzegorzewskiej w Policach – mówi Beata Chmielewska, członek Zarządu Powiatu w Policach.

Powiat Policki planuje się przebudowę wszystkich kondygnacji budynku i przystosowanie ich do nowych funkcji internatu dla osób niepełnosprawnych. W ramach prac związanych z przebudową pomieszczeń wyburzane są ściany wewnętrzne i planowana jest budowa nowych.

Prace obejmą lokalizację nowych pokoi dla wychowanków Ośrodka, pokoi dla wychowawców, pokoi dla osoby chorej, kuchni z jadalnią, ogólnodostępnych pokoi dziennych oraz łazienek przystosowanych dla osób niepełnosprawnych i wymianę okien.

W ramach realizowanej inwestycji zainstalowana zostanie winda obsługująca wszystkie piętra budynku.

Wartość inwestycji to blisko 3,2 miliona złotych. Termin zakończenia prac przewidywany jest na rok 2023.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.