reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Powiat policki wyremontuje drogę Myślibórz Wielki – Trzebież

Dziś podpisano umowę na dofinansowanie remontu drogi powiatowej Myślibórz Wielki – Trzebież. Umowę parafowano w siedzibie Nadleśnictwa Trzebież w Zalesiu.

Umowa na przebudowę drogi powiatowej Myślibórz Wielki – Trzebież

na zdjęciu: Umowę parafują Nadleśniczy Nadleśnictwa Trzebież Tomasz Kulesza oraz starosta policki Andrzej Bednarek

– To kolejny przykład na dobrą współpracę Powiatu Polickiego z różnymi instytucjami. Lasy Państwowe od zawsze były partnerem społecznym w wielu zakresach, czy to na przykład w edukacji, czy bezpieczeństwie pożarowym. Bardzo za to dziękuję – powiedział Andrzej Bednarek, starosta policki.

Powiat Policki z Funduszu Leśnego otrzymał dokładnie 999,6 tysiąca złotych, co stanowi blisko 50% wartości całej inwestycji. Po stronie Powiatu Polickiego było również przygotowanie projektu.

Obecnie droga posiada nawierzchnię bitumiczną wymagającą pilnego remontu. Liczne spękania, koleiny i ubytki utrudniają sprawne, nawet powolne poruszanie się użytkowników. Ma to szczególne znaczenie, gdyż jest ona ważnym szlakiem drogowym łączącym miejscowości Trzebież i Myślibórz oraz służy nie tylko gospodarce leśnej, ale również służbom medycznym, pożarowym, komunalnym, przez co ma istotny wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Mateusz Frąckowiak

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.