Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Powiat Policki przygotowuje kolejne dwie inwestycje

Koncepcja „Rozwoju edukacji powiatowej” opracowana przez Powiat Policki zakłada m.in. przebudowę budynków przy ul. Korczaka 47 i 49 wraz z ich połączeniem, remontem i rozbudową oraz adaptację istniejącego budynku przy ul. Kresowej 5-7 na potrzeby Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Powiat Policki przygotowuje kolejne dwie inwestycje

na zdjęciu: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Policach

– Projekt obejmuje modernizację dwóch obiektów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Policach. Będzie przeprowadzona głęboka modernizacja dotycząca oszczędności energii, czyli będą ogniwa fotowoltaiczne, wymienione okna, będzie docieplenie ścian, wymiana centralnego ogrzewania, oczywiście oświetlenie ledowe – informuje Beata Chmielewska, członek Zarządu Powiatu w Policach.

Przebudowa i rozbudowa budynków przy ul. Korczaka 47 i 49 wraz z ich połączeniem umożliwi powstanie około 10 klasopracowni, w których uczniowie będą uczyli się w bezpiecznych warunkach bez barier w przestrzeniach komunikacyjnych.

Przebudowany zostanie również istniejący trzykondygnacyjny budynek na potrzeby Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Policach.

– Obecna lokalizacja Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej jest wyjątkowo niefortunna, a budynek, w którym Poradnia obecnie się znajduje, jest po pierwsze zbyt mały, a po drugie niedostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W związku z tym zaplanowaliśmy zmianę lokalizacji Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i po gruntowanym remoncie Poradnię przeniesiemy na ul. Korczaka 5-7 – tłumaczy Chmielewska.

Obiekt zostanie dostosowany do współczesnych standardów i wymagań dotyczących dostępności oraz poprawy warunków sanitarnych i ochrony przeciwpożarowej. Wymienione zostaną również wszystkie instalacje w tym m.in. instalacja elektryczna oraz wodno-kanalizacyjna. Zaplanowano wymianę stolarki okiennej oraz drzwi, a także modernizację zewnętrznej elewacji budynku.

W rezultacie realizacji obu inwestycji zapewniona zostanie dostępność architektoniczna, co znacząco poprawi komfort oraz bezpieczeństwo wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Policach oraz wszystkich klientów Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Policach.

Powiat Policki otrzymał na ten cel dofinansowanie w kwocie 9,5 miliona złotych z Polskiego Ładu – Programu Inwestycji Strategicznych.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.