Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Powiat Policki wymienił nawierzchnię drogi Trzebież – Myślibórz Wielki

W czwartek, 10 listopada dokonano odbioru technicznego drogi powiatowej Trzebież – Myślibórz Wielki.

Droga powiatowa Trzebież – Myślibórz Wielki

na zdjęciu: Droga powiatowa Trzebież – Myślibórz Wielki

Wymiana nawierzchni drogi powiatowej była możliwa dzięki dobrej współpracy Powiatu Polickiego z Lasami Państwowymi, które przekazały z Funduszu Leśnego na ten cel około miliona złotych, co stanowiło 50% wartości inwestycji. Pozostała część środków pochodziła z budżetu Powiatu Polickiego, który przygotował również projekt i wyłonił wykonawcę prac.

– Lasy Państwowe wspomagają samorządy terytorialne w naprawie infrastruktury drogowej. Jest to droga, z której również my korzystamy, korzystają mieszkańcy. Wnioskowaliśmy do Dyrektora Generalnego o przyznanie środków z Funduszu Leśnego i udało się, dzięki temu inwestycja została zrealizowana – powiedział Tomasz Kulesza, Nadleśniczy Nadleśnictwa Trzebież.

Inwestycja choć mało spektakularna to jednak równie ważna jak pozostałe inwestycje drogowe realizowane przez Powiat Policki.

– Niezmiernie istotny z perspektywy chociażby stacji paliw strategicznej z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa, ale też dla Lasów Państwowych, no i dla mieszkańców Nowego Warpna, którzy choć w nie dużej ilości, ale wykorzystują ten odcinek drogi i ten skrót w kierunku Myśliborza – powiedział Andrzej Bednarek, starosta policki.

Odcinek drogi powiatowej Trzebież – Myślibórz Wielki jest ważnym szlakiem drogowym łączącym miejscowości Trzebież i Myślibórz Wielki oraz służy nie tylko gospodarce leśnej, ale również służbom medycznym, pożarowym, komunalnym, przez co ma istotny wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców.

– Cieszymy się bardzo, że w partnerstwie z Lasami Państwowymi udało się to zrealizować szczęśliwie i odebrać – podsumował Bednarek.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.