reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Powiat Policki chce sięgnąć po kolejne dofinansowanie na remont... ul. Cisowej i ul. Nadbrzeżnej

Powiat Policki stara się o pozyskanie kolejnych blisko pięciu milionów złotych, które pozwoliłyby przebudować ul. Cisową oraz ul. Nadbrzeżną w całości z dofinansowań.

ulica Nadbrzeżna w Policach

na zdjęciu: ulica Nadbrzeżna w Policach

Przypomnijmy, że Powiat Policki otrzymał już 50% dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na 2023 rok. Teraz złożył kolejny wniosek, tym razem w ramach rezerwy celowej z Ministerstwa Infrastruktury.

W środę odbyła się sesja nadzwyczajna Rady Powiatu w Policach, podczas której przyjęto uchwały umożliwiające złożenie wspomnianego wniosku.

Powiat Policki chętnie sięga po pieniądze rządowe, dzięki czemu może się sukcesywnie rozwijać. Szczególnie widoczne jest to w obszarach dotyczących remontów dróg powiatowych oraz prowadzonych inwestycjach wokół oświaty.

Sam starosta policki Andrzej Bednarek wielokrotnie przyznawał, że gdyby nie możliwość skutecznego sięgania po środki zewnętrzne wielu inwestycji, chociażby drogowych nie udałoby się zrealizować.

Powiązane Artykuły:

Powiat Policki otrzymał 50% dofinansowanie na przebudowę ul. Cisowej i ul. Nadbrzeżnej w Policach

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.