reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Powiat Policki kontynuuje termomodernizację hali sportowej Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży

Trwa dokończenie termomodernizacji hali sportowej Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży, która pierwotnie rozpoczęła się w styczniu 2021 roku.

hala MOW w Trzebieży

na zdjęciu: hala Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży

W związku z problemami z wykonawcą proces realizacji inwestycji został wstrzymany.

– Mieliśmy trochę pecha do pierwszego wykonawcy, który niestety nie wykonał swojej pracy dobrze, dlatego też wystąpiło opóźnienie. – tłumaczy Beata Chmielewska, członek Zarządu Powiatu w Policach. – Chłopcy, którzy korzystali z hali, musieli znaleźć miejsce na zajęcia wychowania fizycznego gdzie indziej. Mamy nadzieję, że teraz już wszystko potoczy się dobrze, bo zdecydowanie widać postęp. – dodaje Chmielewska.

Prace modernizacyjne obiektu obejmują m.in.: wymianę wentylacji mechanicznej, modernizację oświetlenia wewnętrznego budynku, wymianę stolarki okiennej oraz drzwiowej, a także wymianę systemu grzewczego i montaż paneli fotowoltaicznych na dachu budynku.

Inwestycja ma na celu zmniejszenie energochłonności hali sportowej, która polega na racjonalizacji użytkowania i wytwarzania energii poprzez wykonanie kompleksowych prac termomodernizacyjnych.

– Takie też są nasze intencje, żeby oszczędzać energię, ale też, żeby ekologicznie inwestować. Mamy nadzieję, że inwestycja zostanie do wakacji zakończona. – podkreśla Chmielewska.

Całkowita wartość inwestycji to blisko 5 milionów złotych, z czego dofinansowanie z Europejskiego Obszaru Gospodarczego wyniosło nieco ponad 2 miliony złotych, natomiast dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego to kwota rzędu 2 milionów 350 tysięcy złotych.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.