reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama
reklama

Przebudowa drogi powiatowej Wołczkowo – Bezrzecze nie zakończy się w terminie

Podczas piątkowej sesji Rady Powiatu w Policach starosta policki Andrzej Bednarek przedstawił informacje dotyczące inwestycji drogowych realizowanych na terenie powiatu polickiego.

Droga powiatowa Wołczkowo – Bezrzecze

na zdjęciu: droga powiatowa Wołczkowo – Bezrzecze

– Trudny temat, przebudowa drogi powiatowej Wołczkowo – Bezrzecze. Na szczęście jesteśmy już bliżej końca – powiedział Bednarek.

Już niebawem przesunięte zostanie aktualnie obowiązujące wahadło. Jak poinformował starosta policki, inwestycja wchodzi w fazę finalną.

– Wahadło, które dziś sprawia duże problemy okolicznym mieszkańcom, już niebawem zostanie przesunięte około 100 metrów – zadeklarował starosta policki Andrzej Bednarek.

Z informacji przekazanych przez realizatora inwestycji, czyli firmę Eurovia część drogowa powinna zostać zakończona przed okresem zimowym. Co istotne nie będzie położona jeszcze warstwa ścieralna.

– Już wiem, że nie ma szans, aby inwestycja ta została zrealizowana w planowanym terminie – do końca grudnia bieżącego roku – powiedział Bednarek.

Całość inwestycja powinna zostać zakończona do 30 kwietnia 2024 roku. Ma to związek z faktem, że w miesiącach od stycznia do marca nie ma możliwości wykonywania niektórych prac, takich jak, chociażby malowanie linii. Dużo będzie zależało od panujących warunków pogodowych. Jeżeli okaże się, że zima będzie łaskawa, to być może uda się zakończyć wszystkie prace nieco wcześniej.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.