reklama

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 2 849 014 | Zgonów: 71 311 | Szczepienia: 15 144 771


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 127 943 | Zgonów: 2 669

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 6 718 | Zgonów: 96

Data aktualizacji: 14 maja 2021 roku, godzina: 10:50 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


reklama
ogłoszenie społeczne

Jechał przez Tanowo z prędkością 115 km/h! Stracił prawo jazdy

W miniony weekend funkcjonariusze policji zatrzymali pięciu kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

– Mundurowi ujawnili kolejnych kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość, a pięciu z nich straciło prawa jazdy na 3 miesiące – informuje Katarzyna Leśnicka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Na jednym z osiedli w Policach spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia!

Na jednym z osiedli w Policach 48-letni mężczyzna, kierując samochodem marki Volkswagen, zaczepił lusterkiem o zaparkowanego Citroena i odjechał.

– Sprawca miał pecha, ponieważ w Citroenie siedział kierowca, który zapamiętał numery rejestracyjne sprawcy i poinformował policję – mówi Katarzyna Leśnicka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Przemierzał ulice Polic mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie

Policjanci zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który w minioną środę tuż przed północą, kierował samochodem, mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

– Dodatkowo okazało się, że mężczyzna miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów – mówi Katarzyna Leśnicka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Tworzył fałszywe zbiórki charytatywne! Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności

Z fałszywej zbiórki charytatywnej zebrał ponad 54 tysiące złotych. Okazało się, że nawet złotówka z tej kwoty nie trafiła na konto potrzebującej rodziny.

– Policjanci stołecznego Wydziału do walki z Cyberprzestępczością ustalili, że jeden z mieszkańców Szczecina może organizować fałszywe zbiórki pieniędzy na cele charytatywne – mówi Edyta Adamus z Komendy Stołecznej Policji.

W okresie Świąt Wielkanocnych 11 kierowców straciło prawo jazdy!

W okresie Świąt Wielkanocnych funkcjonariusze policji mieli sporo pracy.

– Od soboty do poniedziałku mundurowi zatrzymali aż dziesięciu kierujących, którzy w terenie zabudowanym jechali z prędkością ponad 100 kilometrów na godzinę oraz jednego kierującego pod wpływem środków odurzających – informuje Katarzyna Leśnicka, rzecz prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Policja zatrzymała poszukiwanego listem gończym 44-latka

44-letni mężczyzna od blisko roku ukrywał się przed organami ścigania. Policjanci zauważyli poszukiwanego na terenie jego posesji.

– Po krótkim pościgu funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę – informuje Katarzyna Leśnicka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Kilku kierowców straciło prawo jazdy za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym

Funkcjonariusze z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Policach zatrzymali w tym tygodniu czterech kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 50 km/h, tracąc tym samym na okres trzech miesięcy prawo jazdy.

– Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drodze, w dalszym ciągu kierujący rażąco łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego – podkreśla Katarzyna Leśnicka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Policjanci zatrzymali 34-latka kierującego samochodem po zażyciu amfetaminy

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Policach zatrzymali mężczyznę, który prowadził samochód, znajdując się pod wpływem amfetaminy i nie posiadając uprawnień.

– Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego zauważyli pojazd marki Kia, którego kierujący na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył – informuje Katarzyna Leśnicka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach. – Funkcjonariusze zatrzymali auto do kontroli drogowej na jednej ze stacji paliw, gdzie skierował się kierujący – dodaje.