reklama

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 2 849 014 | Zgonów: 71 311 | Szczepienia: 15 144 771


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 127 943 | Zgonów: 2 669

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 6 718 | Zgonów: 96

Data aktualizacji: 14 maja 2021 roku, godzina: 10:50 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


reklama
ogłoszenie społeczne

Na jednym z osiedli w Policach spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia!

Na jednym z osiedli w Policach 48-letni mężczyzna, kierując samochodem marki Volkswagen, zaczepił lusterkiem o zaparkowanego Citroena i odjechał.

– Sprawca miał pecha, ponieważ w Citroenie siedział kierowca, który zapamiętał numery rejestracyjne sprawcy i poinformował policję – mówi Katarzyna Leśnicka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Funkcjonariusze szybko ustalili sprawcę zdarzenia. Okazał się nim 48-latek, któremu cofnięto uprawnienia do kierowania pojazdami.

– Ku zdziwieniu policjantów, mężczyzna okazał im swoje prawo jazdy i przyznał, że otarł lusterkiem o zaparkowanego na osiedlu Citroena – tłumaczy Leśnicka. – Funkcjonariusze sprawdzili prawo jazdy w policyjnych systemach, jednak taki dokument w ogóle tam nie figurował – kontynuuje Leśnicka.

Podejrzenia policjantów wzbudził wygląd dokumentu ze względu na nieprawidłową czcionkę, a także brak wymaganych hologramów.

– Mężczyzna szedł w zaparte i cały czas powtarzał, że zdał egzamin, a prawo jazdy otrzymał legalnie – mówi rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Mundurowi zatrzymali podrobiony dokument, a mężczyzna usłyszał zarzuty niestosowania się do wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień oraz posługiwania się podrobionym dokumentem. Za spowodowanie kolizji drogowej mężczyzna został ukarany mandatem karnym, a za popełnione przestępstwa odpowie teraz przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację