Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Leśnicka: „Policjanci zatrzymali prawo jazdy trzem kierującym w ramach akcji Trzeźwy Poranek”

Funkcjonariusze Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Policach przeprowadzili działania w ramach tzw. „Trzeźwego Poranka” na terenie powiatu polickiego.

Katarzyna Leśnicka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach

– Trzech kierujących wykazało się ogromną nieodpowiedzialnością, wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu – mówi Katarzyna Leśnicka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy trzem kierującym. Pierwszy z nich, 47-letni mężczyzna, kierujący samochodem marki Ford miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu, podobnie jak 38-letni kierowca Volkswagena, który wydmuchał blisko 0,5 promila alkoholu.

– Trzeci z mężczyzn, któremu funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy, spowodował kolizję drogową w miejscowości Stobno. Stracił panowanie nad pojazdem marki Mercedes i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji – tłumaczy Leśnicka.

Po zdarzeniu mężczyzna oddalił się pieszo, jednak szybko został zatrzymany przez policjantów.

– Jak się okazało, sam wymagał pomocy medycznej, a w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu – informuje Katarzyna Leśnicka, rzecznik prasowy polickiej policji.

Mężczyźni za popełnione przestępstwa odpowiedzą teraz przed sądem.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.