reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama
reklama

Pijany 70-latek doprowadził do kolizji i zbiegł z miejsca zdarzenia

70-letni mężczyzna, znajdując się pod wpływem alkoholu, doprowadził do kolizji drogowej, po czym odjechał z miejsca zdarzenia.

Radiowóz policyjny

– Policjanci zatrzymali prawo jazdy pijanemu kierowcy Volkswagena, który stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w prawidłowo jadącego Opla w miejscowości Ostoja – mówi Katarzyna Leśnicka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

W miejscowości Ostoja kierujący samochodem marki Volkswagen podczas wykonywania skrętu w prawo wpadł w poślizg i uderzył w Opla, który czekał, aby bezpiecznie wyjechać z drogi podporządkowanej i włączyć się do ruchu.

– Kiedy policjanci przybyli na miejsce sprawcy zdarzenia już nie było, dopiero po kilku minutach mężczyzna wrócił i przyznał się, że to on spowodował kolizję – informuje Leśnicka. – Policjanci od razu zauważyli, że 70-letni mężczyzna jest nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie – dodaje.

Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, a za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym i jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.