patronat medialny
reklama

O włos od tragedii! Pomogła szybka i zdecydowana reakcja policjantów

Tylko szybka reakcja i błyskawicznie podjęte działania przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Mierzynie oraz Posterunku Policji w Kołbaskowie uratowały życie kobiecie, która chciała popełnić samobójstwo.

Komenda Powiatowa Policji w Policach

– W sobotę przed godziną 20.00 dyżurny Komisariatu Policji w Mierzynie otrzymał informację z centrum powiadamiania ratunkowego, że starsza kobieta wyszła z domu i nie ma z nią kontaktu, po tym, jak usłyszała, że jej 30-letnia córka zamierza popełnić samobójstwo – informuje Katarzyna Leśnicka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Policjanci natychmiast udali się pod adres zamieszkania kobiety, a dyżurny szybko ustalił, że osobą zgłaszającą była właśnie córka, która miała zamiar targnąć się na swoje życie. W toku podjętych działań funkcjonariusze dotarli do 70-letniej kobiety, a następnie ustalili miejsca, gdzie może przebywać jej córka.

– Telefon kobiety cały czas był wyłączony. W poszukiwania zaangażowali się również policjanci, którzy kończyli właśnie służbę. Chcieli pomóc jak najszybciej odnaleźć kobietę i zapobiec tragedii – tłumaczy Leśnicka.

Funkcjonariusze sprawdzali po kolei wszystkie podane przez rodzinę miejsca, w których mogła przebywać 30-latka. W pobliżu miejsca zamieszkania mundurowi zauważyli kobietę.

– 30-latka miała zakrwawioną odzież, a na przedramionach głębokie rany cięte. Kontakt z kobietą był utrudniony. Policjanci natychmiast udzielili pomocy przedmedycznej kobiecie, założyli opatrunki i zadbali o jej bezpieczeństwo do przyjazdu karetki pogotowia – mówi Katarzyna Leśnicka.

Kobieta została przekazana pod opiekę specjalistów. Dzięki sprawnym działaniom policjantów jej życiu i zdrowiu już nic nie zagraża.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także