reklama
reklama
reklama
 baner główny (10) - 1600 x 450 [header]

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
baner główny (6) - 1600 x 400 [header]
reklama
reklama

Funkcjonariusze zatrzymali 7 osób na terenie powiatu polickiego

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Policach oraz Komisariatu Policji w Mierzynie zatrzymali siedmiu poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości.

Komenda Powiatowa Policji w Policach

– Wśród zatrzymanych mężczyzn jest pięciu, którzy nie opłacili grzywny w terminie, jeden za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego oraz mężczyzna, który był zatrzymany celem doprowadzenia do prokuratury. Do odbycia mają kary pozbawienia wolności w wymiarze od 9 dni do 6 miesięcy – informuje Anna Kaźmierczak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Wśród zatrzymanych policjanci aresztowali 54-letniego mężczyznę, który uchylał się od obowiązku alimentacyjnego. Najbliższe 6 miesięcy spędzi w zakładzie karnym. Kolejny z zatrzymanych został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Szczecin Prawobrzeże i Zachód celem wykonania czynności procesowych z jego udziałem.

– Pozostali to mężczyźni poszukiwani również nakazami doprowadzenia, którzy mieli do odbycia zastępcze kary aresztu za nieopłacenie grzywny w terminie, między innymi za używanie nieprzyzwoitych słów, kierowanie po użyciu alkoholu, naruszenie przepisu Ustawy o Rachunkowości, posiadanie środków odurzających, a także zakłócanie porządku i spokoju publicznego będąc pod wpływem alkoholu – mówi Kaźmierczak.

Trzech mężczyzn po opłaceniu zaległej grzywny zostało zwolnionych.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.