reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Policjanci zatrzymali dwóch kierujących po zażyciu narkotyków

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Policach zatrzymali dwóch kierujących pojazdami będącymi pod wpływem narkotyków.

radiowóz policji

W miniony czwartek policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu w Mierzynie zatrzymali w Przecławiu do kontroli drogowej pojazd marki Volkswagen, którym kierował mieszkaniec gminy Kołbaskowo.

– W trakcie kontroli policjanci wyczuli od kierującego zapach alkoholu – informuje Anna Kaźmierczak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach. – Mężczyzna miał ponad 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W jego organizmie wykryto również marihuanę – dodaje Kaźmierczak.

Policjanci zatrzymali również 44-latka, który w miejscowości Pilchowo przekroczył dozwoloną prędkość o 28 km/h.

– Mężczyzna w trakcie kontroli przyznał, że spożywał środki odurzające. Przeprowadzane badanie potwierdziło obecność amfetaminy oraz THC – mówi Anna Kaźmierczak z Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Obaj kierujący stracili prawo jazdy. Grozi im zakaz prowadzenia pojazdów do lat 3 oraz kara pozbawienia wolności do lat 2.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.