Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Doprowadził do kolizja a następnie próbował przekupić funkcjonariuszy na służbie

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Policach zostali wezwani do kolizji samochodu osobowego z autobusem komunikacji miejskiej.

policjanci na slużbie

– Na miejscu okazało się, że kierujący osobówką był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna, chcąc uniknąć odpowiedzialności, zaproponował policjantom łapówkę, aby Ci odstąpili od czynności – mówi Anna Kaźmierczak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek w Przęsocinie. 37-letni mężczyzna kierujący samochodem marki Opel nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył jadącego przed nim autobusu komunikacji miejskiej.

– Pijany kierowca to obywatel Ukrainy, który z obawy przed utratą prawa jazdy zaproponował policjantom łapówkę w wysokości 3 tysięcy złotych za odstąpienie od czynności – informuje Anna Kaźmierczak. – Jego propozycja została stanowczo odrzucona przez funkcjonariuszy, którzy poinformowali kierującego, że takie zachowanie jest przestępstwem. Pomimo to mężczyzna nadal nagabywał i nalegał, by policjanci przystali na jego nieuczciwą propozycję, która w rezultacie skończyła się jego zatrzymaniem – tłumaczy rzecznik prasowy polickiej Komendy.

Mężczyzna noc spędził w areszcie. Poza zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych grozi mu nawet do 8 lat więzienia.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.