reklama
reklama
reklama
 baner główny (10) - 1600 x 450 [header]

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
baner główny (6) - 1600 x 400 [header]
reklama
reklama

Na terenie Polic zatrzymano włamywacza na gorącym uczynku!

Funkcjonariusze z Komisariatu w Mierzynie zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który z szopy dokonał kradzieży narzędzi ogrodowych.

Police

na zdjęciu: Miasto Police

– Włamywacz został zatrzymany i usłyszał już zarzuty – mówi Anna Kaźmierczak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach. – To nie pierwsza jego kradzież, dlatego też za popełniony czyn odpowie w warunkach recydywy, za co grozi mu nawet 15 lat więzienia – podkreśla.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę z rana na terenie jednej z posesji w Policach. Policjanci z Mierzyna, którzy pełnili tego dnia swoje obowiązki służbowe na terenie Polic, po przybyciu na miejsce dokonali penetracji terenu. Po chwili zauważyli włamywacza nieopodal miejsca włamania. Mężczyzna próbował ukryć się przed stróżami prawa za jednym z pobliskich budynków.

– Przy mężczyźnie ujawniono łup w postaci dmuchawy do liści, która jak się później okazało, została skradziona z jednej z przydomowych szop – informuje Kaźmierczak. – Włamywacz przyznał, iż chciał zrabować więcej elektronarzędzi, ale przeszkodzili mu w tym przybyli na miejsce policjanci – dodaje.

Policjanci na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawili mężczyźnie zarzut kradzieży z włamaniem, do którego 41-latek się przyznał.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.