reklama
reklama
reklama
 baner główny (10) - 1600 x 450 [header]

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
baner główny (6) - 1600 x 400 [header]
reklama
reklama

Policyjny pościg zakończony upadkiem i zatrzymaniem uciekającego

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Policach zatrzymali motocyklistę, który próbował uniknąć kontroli drogowej.

Motocykl

na zdjęciu: Policyjny pościg zakończony upadkiem i zatrzymaniem uciekającego

– Mężczyzna w trakcie pościgu przewrócił się wraz z motocyklem i wówczas został ujęty przez policjantów. – mówi Anna Kaźmierczak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Zdarzenie miało miejsce pod koniec stycznia.

– Funkcjonariusze z polickiej Komendy zauważyli motocyklistę, którego sposób jazdy i nerwowość na widok patrolu, dało policjantom podejrzenie, że kierujący jednośladem może znajdować się pod wpływem alkoholu. – tłumaczy Kaźmierczak.

Policjanci ruszyli w pościg za motocyklistą. 22-latek na widok radiowozu i dawanych sygnałów do zatrzymania gwałtownie przyspieszył i kontynuował ucieczkę ulicami Polic.

Policyjny pościg za motocyklistą nie trwał długo. Mężczyzna, wyjeżdżając z ulicy Batorego na teren zielony, stracił panowanie nad motocyklem i uderzył w elementy szyn kolejowych, w wyniku czego spadł z motocykla. Policjanci, korzystając z okazji, natychmiast wybiegli z radiowozu i zatrzymali uciekiniera.

Jak się okazało, 22-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyźnie za jazdę bez uprawnień i niezatrzymanie się do kontroli, grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: Gracjan Broda, Foto: KPP w Policach

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.