reklama
reklama
reklama
 baner główny (10) - 1600 x 450 [header]

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
baner główny (6) - 1600 x 400 [header]
reklama
reklama

Kierujący BMW ucieczkę przed policją zakończył na drodze technicznej

W nocy z soboty na niedzielę, z 11 na 12 lutego kierujący samochodem marki BMW nie zatrzymał się do policyjnej kontroli w Przecławiu, kontynuując ucieczkę w kierunku Kołbaskowa.

Samochód marki BMW

na zdjęciu: Policyjny pościg zakończony zatrzymaniem uciekającego

Mężczyzna na widok policjantów nakazujących się mu zatrzymać, przyśpieszył i rozpoczął ucieczkę drogą krajową w kierunku Kołbaskowa. Policjanci natychmiast rozpoczęli pościg.

– Kierowca BMW widząc jadące za nim radiowozy, nadal próbował uciec, łamiąc przy tym szereg przepisów ruchu drogowego. W trakcie, gdy w miejscu niedozwolonym rozpoczął manewr wyprzedzania, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył autem w stojący przy drodze znak, po czym zjechał w przydrożny rów. Prędkość i brawura spowodowały, że BMW zaczęło koziołkować i zatrzymało się na bocznej drodze technicznej. – wyjaśnia okoliczności zdarzenia rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

44-letni mężczyzna pomimo zdarzenia wybiegł z samochodu, kontynuując ucieczkę pieszo, pozostawiając w aucie pasażerkę z 7-letnim dzieckiem. Kiedy jedni policjanci udzielali im pomocy, kolejny ruszyli za uciekającym mężczyzną. W trakcie poszukiwań w zaroślach przy autostradzie A6 policjanci z Komisariatu w Mierzynie dostrzegli uciekiniera, niezwłocznie dokonując jego zatrzymania.

Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, ponieważ jak się później okazało, miał aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Zatrzymanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 5 oraz wysoka grzywna. Sąd może również orzec zakaz prowadzenia pojazdów do lat 15.

Autor: Gracjan Broda, Foto: KPP w Policach

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.