reklama
reklama
  • #WOŚP
  • Opublikowano:

28. Finał WOŚP: Kanapki samorządowców schodziły niczym świeże bułeczki

Podobnie jak w latach ubiegłych policcy samorządowcy podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach przygotowali dla odwiedzających kanapki, chleb ze smalce, ogórki oraz domowe wypieki.

– Tak jak pan redaktor widzi, są kanapki z żółtym serem, są kanapki z jajkiem, a także z wędliną. A ponadto domowe wypieki i pyszne rogaliki – powiedział Władysław Diakun, burmistrz Polic.

Stoisko cieszyło się sporym zainteresowaniem, a szczególnie pajda chleba ze smalcem przygotowanym przez Zofię Hlek, radną Rady Miejskiej w Policach.

– Smalec jak zawsze przygotowany przez panią Zosię Hlek, czyli nasz policki – zaznaczył Cezary Arciszewski, przewodniczący Rady Powiatu. – Istotą sprawy jest to, że możemy być tutaj razem i wspólnie pomagać – podkreślił przewodniczący Rady Powiatu.

Na zdjęciu: Kanapki przygotowane przez polickich samorządowców

Na stoisku samorządowców spotkać było można również byłego przewodniczącego Rady Miejskiej w Policach Witolda Króla, który podkreślił, że dla niego to nie obowiązek a wielka przyjemność uczestniczyć w tego rodzaju wydarzeniach.

– To nie żaden obowiązek a czysta przyjemność i satysfakcja dołożenia malutkiej cegiełki do tego wielkiego projektu, który rozpoczął 28 lat temu Jurek Owsiak – powiedział Witold Król.

Przez blisko dwie godziny polickim samorządowcom udało się za drobną opłatą na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozdysponować wszystkie przygotowane przez siebie produkty.

Na zdjęciu: Na stoisku można było spotkać m.in. burmistrza Polic Władysława Diakuna, przewodniczącego Rady Powiatu w Policach Cezarego Arciszewskiego, wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Policach Andrzeja Rogowskiego

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda