Nagłówek Dziennika Polickiego

Kolejne sukcesy lekkoatletów UKL "Ósemka" Police

Złoty medal i dwanaście rekordów życiowych – to dorobek lekkoatletów Uczniowskiego Klubu Sportowego „Ósemka” w Policach podczas 5. Halowych Mistrzostw Czwartków Lekkoatletycznych i Zawodów Halowych LDK w Spale.

Kolejne sukcesy lekkoatletów UKL Ósemka Police

na zdjęciu: zawodniczki UKL Ósemka Police podczas Halowych Mistrzostw w Spale

Złoty medal wywalczyła Helena Goliszewska, która w swoim ostatnim, szóstym skoku w dal ze strefy uzyskała wynik 4,94 metra.

Jolanta Majka opowiedziała o przygotowaniach do Mistrzostw Świata w Belgradzie

We wtorek w Urzędzie Miejskim w Policach odbyło się spotkanie z Jolantą Majką oraz jej trenerem Tomaszem Kaźmierczakiem zainicjowane przez burmistrza Polic Władysława Diakuna.

Dekoracja medalowa

na zdjęciu: Jolanta Majka, Władysław Diakun, Tomasz Kaźmierczak

Spotkanie było doskonałą okazją, aby porozmawiać z przygotowującą się do Mistrzostw Świata parawioślarką, której celem jest uzyskanie kwalifikacji od Igrzysk Paraolimpijskich w Paryżu.

Marcin Lewandowski ogłosił zakończenie sportowej kariery

Kilkukrotny mistrz Europy w biegach Marcin Lewandowski kończy wyczynową karierę sportową. Jak tłumaczy, powodem jego decyzji jest wypadek, jakiemu uległa jego córka.

Dzień dziecka

– Po nieszczęśliwym wypadku mojej córki podczas zajęć gimnastyki artystycznej zdecydowałem, iz pozostanę w domu dopóki Midia nie odzyska pełnej sprawności. W związku z tym, iż nie miałem możliwości wyjeżdżać na zagraniczne zgrupowania, nie byłem w stanie się należycie przygotować, aby mieć możliwość obrony brązowego medalu Mistrzostw Świata oraz srebra Mistrzostw Europy a miejsca poza podium mnie nie interesują – napisał Marcin Lewandowski na Facebooku.

W Policach odbyły się lekkoatletyczne zawody niepełnosprawnych

Kilkudziesięciu zawodników wzięło udział w odbywającym się w czwartek III Polickim Mityngu Lekkoatletycznym dla Osób Niepełnosprawnych. Zawody odbyły się na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piaskowej.

W mityngu udział wzięli wychowankowie oraz absolwenci Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Policach. Kilkadziesiąt osób o różnym stopniu niepełnosprawności wystartowało w różnego rodzaju konkurencjach - począwszy od biegów, poprzez pchnięcie kulą i na skoku w dal skończywszy.

Uczestnicy tegorocznego Biegu Neptuna wesprą leczenie Ingi Niedźwieckiej!

Już w najbliższą niedzielę w Trzebieży odbędzie się kolejna edycja Biegu Neptuna. Podczas imprezy zbierane będą pieniądze na leczenie chorej na SMA Ingi Niedźwieckiej z Przęsocina. Zapisy zawodników kończą się dziś (20 lipca) o 23:00.

W programie zawodów przewidziano serię biegów dla dzieci. Dystans poszczególnych wyścigów jest dostosowany do kategorii wiekowej. Zajęcia poprowadzą animatorzy projektu Przedszkoliada.pl. Na każdego uczestnika czekać będzie medal, numer startowy, upominek oraz bon na pyszne lody.

Marcin Lewandowski ze srebrem HME. Zamieszanie na mecie

Policzanin Marcin Lewandowski zdobył srebrny medal w biegu na 1500 metrów na odbywających się w Toruniu Halowych Mistrzostwach Europy. W finale rywalizacji najlepszy okazał się Jakob Ingebrigtsen.

Na metę Lewandowski dobiegł z czasem 3.38,06, co było wynikiem gorszym od zwycięskiego o pół sekundy. Na trzecim miejscu uplasował się Hiszpan Jesus Gomez.

Marcin Lewandowski trzeci w Lievin

Marcin Lewandowski zajął trzecie miejsce w biegu na dystansie 1 500 metrów podczas Mityngu Hauts De France Pas De Calais we francuskim Lievin z czasem 3:38.10.

Zwycięzcą biegu został Etiopczyk Samuel Tefera, który uzyskał czas 3:35.54. Na drugim miejscu uplasował się Hiszpan Jesus Gomez z czasem 3:36.68.

Marcin Lewandowski zajął 9. miejsce w Plebiscycie „Przeglądu Sportowego” na Najlepszego Sportowca Polski 2019 Roku

Policzanin, Marcin Lewandowski zajął 9. miejsce w 85. Plebiscycie „Przeglądu Sportowego” na Najlepszego Sportowca Polski 2019 roku. Nagrodę odebrał z rąk Jacka Wszoły, medalisty olimpijskiego z Montrealu i Moskwy w skoku wzwyż.

– To ogromny dla mnie zaszczyt być wśród dziesięciu najlepszych sportowców Polski w 2019 roku, choć nie jest powiedziane, że Lewandowski dzisiaj nie wygra – powiedział Marcin Lewandowski, tuż po odebraniu nagrody spoglądając w stronę Roberta Lewandowskiego.

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.