Nagłówek Dziennika Polickiego

Jolanta Majka opowiedziała o przygotowaniach do Mistrzostw Świata w Belgradzie

We wtorek w Urzędzie Miejskim w Policach odbyło się spotkanie z Jolantą Majką oraz jej trenerem Tomaszem Kaźmierczakiem zainicjowane przez burmistrza Polic Władysława Diakuna.

Dekoracja medalowa

na zdjęciu: Jolanta Majka, Władysław Diakun, Tomasz Kaźmierczak

Spotkanie było doskonałą okazją, aby porozmawiać z przygotowującą się do Mistrzostw Świata parawioślarką, której celem jest uzyskanie kwalifikacji od Igrzysk Paraolimpijskich w Paryżu.

Mistrzostwa Świata w Belgradzie odbędą się na przełomie sierpnia i września przyszłego roku. Podczas imprezy kwalifikację olimpijską uzyska siedem najlepszych załóg. Przypomnijmy, że policzanka startuje w parze z Michałem Gadowskim.

Celem i jednocześnie marzeniem jest wywalczenie pierwszego w karierze medalu Mistrzostw Paraolimpijskich. Jak podkreśliła sama zawodniczka, szanse są duże, decydować jednak będzie odpowiednie przygotowanie oraz dyspozycja dnia.

– Dyspozycja dnia jest bardzo ważna, podobnie jak cały okres przygotowawczy. Trener dba o to, aby niczego w trakcie przygotowań nam nie brakowało – podkreśliła Jolanta Majka. – Bardzo ważne są detale, które składają się na później na wynik końcowy – dodał Tomasz Kaźmierczak.

Jolanta Majka na imprezach rangi mistrzowskiej z sukcesami występuje od 16 lat. 14 sierpnia 2022 roku wraz z Michałem Gadowskim wywalczyła brązowy medal podczas odbywających się w Monachium Mistrzostw Europy.

Na koniec wtorkowego spotkania burmistrz Polic Władysław Diakun podziękował zawodniczce oraz jej trenerowi za dotychczasowe sukcesy wręczając kwiaty, oraz drobny upominek.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.