reklama
reklama
  1. Dziennik Policki:
  2. Motoryzacja
  3. Po raz kolejny rozdają elementy odblaskowe mieszkańcom powiatu polickiego

Po raz kolejny rozdają elementy odblaskowe mieszkańcom powiatu polickiego

– Noście odblaski, bądźcie widoczni i bezpieczni na drodze – z takim przesłaniem dziś pracownicy Starostwa Powiatowego w Policach wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Policach wyruszyli do mieszkańców gminy Dobra.

Pracownicy Starostwa Powiatowego w Policach rozdawali elementy odblaskowe przechodniom w gminie Dobra

– Okres jesienny to niezwykle niebezpieczny okres, w którym notujemy więcej wypadków drogowych z udziałem osób pieszych – mówi Katarzyna Leśnicka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Szybko pojawiający się zmrok, niezbyt przychylne warunki atmosferyczne oraz brak ostrożności uczestników ruchu drogowego sprzyjają wypadkom.

– Bardzo ważne jest, aby być świadomym uczestnikiem ruchu drogowego, przestrzegać obowiązujących zasad, w tym nosić elementy odblaskowe, które poprawiają naszą widoczność na drodze – tłumaczy Katarzyna Leśnicka.

Powiat policki już po raz siódmy realizuje projekt pn. „Na drodze wybierz Życie”, którego głównym celem jest poprawienie widoczności pieszych uczestników ruchu drogowego.

– Przypominamy o bezpieczeństwie, rozdajemy elementy odblaskowe. W najbliższym czasie będziemy aktywnie działać na terenie pozostałych gmin powiatu polickiego – informuje Agnieszka Jaguszewska z Wydziału Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także