reklama

reklama
reklama

Krzysztof Hołowczyc wygrywa Columnę Medica Baja Poland

Krzysztof Hołowczyc pilotowany przez Łukasza Kurzeję po raz ósmy w historii zwyciężył w rajdzie Columna Medica Baja Poland.

Krzysztof Hołowczyc

na zdjęciu: Krzysztof Hołowczyc podczas rywalizacji na odcinku specjalnym w gminie Dobra

Olsztynianin w polskiej rundzie Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych Baja wygrał wszystkie pięć odcinków specjalnych i na mecie zameldował się z ponad 18-minutową przewagą.

– Poziom tych zawodów w tym roku był naprawdę dobry, bo mieliśmy uczestników dwóch ważnych serii – pucharu świata i pucharu Europy. Mieliśmy zaciętą walkę między Michałem Małuszyńskim a Joao Ferreirą właśnie o końcowy triumf w pucharze Europy. Ten rajd jest ciągle trudny, a te 210 kilometrów na Poligonie Drawskim to kawał solidnego rajdowania. Cieszę się, że wszystkie MINI spisały się perfekcyjnie. Po odpadnięciu naszych głównych rywali skupiliśmy się już na walce z czasem – powiedział zwycięzca.

Wiceliderzy zmagań – Al-Rajhi i Orr musieli się wycofać z rywalizacji po tym, jak doszczętnie spłonął ich samochód podczas odcinka specjalnego na poligonie w Drawsku Pomorskim.

W Szczecinie puchary za drugie miejsce odebrali Portugalczycy – Joao Ferreira i David Monteiro. Najniższy stopień podium wywalczyli Michał i Julita Małuszyńscy.

Wszystkie trzy czołowe załogi Columna Medica Baja Poland 2022 korzystały z samochodów MINI John Cooper Works Rally.

W ciągu trzech dni zawodnicy rywalizowali na wymagających bezdrożach w Szczecinie, gminie Dobra i na poligonie w Drawsku Pomorskim.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także