reklama

reklama
reklama

Od jutra wchodzą w życie ważne zmiany dla kierowców

Opublikowane zostało rozporządzenie w Dzienniku Ustaw, na mocy którego kierowca może otrzymać większą liczbę punktów za niektóre wykroczenia.

Rondo Pionierów w Policach

na zdjęciu: Rondo Pionierów w Policach

Od 17 września kierowca otrzyma 15 punktów karnych za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, przekroczenie prędkości o więcej niż 70 km/h, czy kierowanie pojazdem po spożyciu alkoholu lub środków odurzających.

Również 15 punktów karnych otrzyma kierowca, który nie dostosuje się do sygnałów świetlnych, sygnałów i poleceń podawanych przez osoby uprawnione do kierowania ruchem drogowym.

Za co jeszcze będzie można otrzymać 15 punktów karnych? Za objeżdżanie opuszczonych zapór oraz za wjeżdżanie na przejazd w chwili, gdy opuszczanie zapór już się rozpoczęło, wjeżdżanie na przejazd kolejowy przy sygnale czerwonym, czy za wjechanie na przejazd, kiedy nie ma możliwości kontynuowania jazdy po drugiej stronie.

Od soboty, 17 września zmianie ulegną także zasady usuwania punktów karnych. Nie będzie już można przechodzić tzw. kursów reedukacyjnych, których ukończenie miało na celu zmniejszenie liczby punktów karnych o sześć. Zasada ta nie dotyczyła kierowców, którzy mieli prawo jazdy poniżej roku.

Punkty karne będą usuwane po upływie 2 lat od dnia zapłaty grzywny.

W życie wejdą również przepisy dotyczące tzw. recydywy – podwójne stawki mandatów za przekroczenie prędkości.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także