Świt Szczecin przygotowuje się do obchodów 70-lecia istnienia klubu

Osiedlowy Klub Sportowy Świt Szczecin w tym roku obchodzić będzie 70-lecie swojego istnienia. Z tej okazji planuje kilka wydarzeń, mających na celu upamiętnienie tej wyjątkowej rocznicy.

Okolicznościowy herb Świtu Szczecin

– W planach mamy m. in. koncert, turniej czy jubileuszowy mecz – zapowiada Paweł Adamczak, prezes klubu.

Tradycji stało się zadość... Nowy Rok powitali tradycyjnie na boisku

Członkowie Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej „Tytan” w Policach zgodnie z noworoczną tradycją – 1 stycznia na stadionie przy ul. Piaskowej w Policach rozegrali mecz piłki nożnej.

Powitali Nowy Rok na sportowo

Podobnie jak w latach poprzednich udział w wydarzeniu wziął również burmistrz Polic Władysław Diakun, który złożył życzenia uczestnikom najserdeczniejsze życzenia.

Ponad 250 zawodników trenuje w certyfikowanej Akademii Piłkarskiej Chemika Police

Akademia Piłkarska Chemika Police uzyskała brązowy certyfikat Polskiego Związki Piłki Nożnej i jest jedną z ośmiu certyfikowanych Akademii na terenie województwa zachodniopomorskiego. Na terenie całego kraju funkcjonuje 275 tego rodzaju szkółek.

Młodzi adepci Akademii Piłkarskiej Chemika Police

Przyznany przez Polski Związek Piłki Nożnej certyfikat obowiązuje na okres od 1 sierpnia 2019 roku do 31 grudnia 2021 roku. Chemik Police złożył już niezbędne dokumenty, aby uzyskać certyfikację na kolejne lata. Polski Związek Piłki Nożnej w okresie trwania certyfikacji przeprowadza dwa audyty oraz sześć niezapowiedzianych kontroli w trakcie zajęć treningowych, oceniając je pod kątem związkowych wytycznych zapisanych w programie szkolenia młodzieży.

Remis z Wieżą Postomino na zakończenie rundy jesiennej

Piłkarze Chemika Police zremisowali przed własną publicznością z Wieżą Postomino w ostatniej kolejce rundy jesiennej sezonu piłkarskiego 2021/22.

Manuel Ponce Garcia walczący o piłkę

Pierwsze 45 minut było rozgrywane zdecydowanie pod dyktando podopiecznych Damiana Kotłowskiego, którzy zdominowali środek pola i raz po raz stwarzali dogodne sytuacje do strzelenia bramki.

Wieża Postomino ostatnim rywalem Chemika Police w rundzie jesiennej

Wieża Postomino będzie ostatnim rywalem podopiecznych Mariusza Szmita w rundzie jesiennej obecnego sezonu. W sobotę, 27 listopada piłkarze Chemika Police podejmować będą ósmy zespół Kipsta 4. ligi na stadionie miejskim przy ul. Siedleckiej w Policach.

Piłkarze Chemika Police

Przyjezdni mają na swoim koncie zaledwie 2 punkty więcej niż żółto-zieloni. W dotychczas rozegranych 18 spotkaniach – 8 wygrali, 4 zremisowali i 6 przegrali. Piłkarze z Postomina w meczach wyjazdowych trzykrotnie zwyciężali, trzykrotnie ponosili porażkę oraz dwukrotnie remisowali.

Podziałem punktów zakończyło się spotkanie Chemika Police z Jeziorakiem Szczecin

Piłkarze Chemika Police zremisowali w wyjazdowym spotkaniu z Jeziorakiem Szczecin 3:3. Po trzech wygranych meczach z rzędu tym razem podopieczni Mariusza Szmita dopisali zaledwie punkt do ligowej tabeli.

Ławka rezerwoych Chemika Police

Gospodarze na prowadzenie wyszli w 26 minucie, kiedy to zamieszanie w polu karnym żółto-zielonych wykorzystał Michał Kochanowski. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część spotkania do wyrównania doprowadził Bartłomiej Białek.

Efektowna wygrana Chemika Police przed własną publicznością

Podopieczni Mariusza Szmita wysoko pokonali przed własną publicznością Pogoń Połczyn-Zdrój aż 6:0. Klasycznym hat-trickiem popisał się Natan Konik, zaliczając trzy bardzo efektowne bramki.

Walczący z rywalem o piłkę Bartłomiej Białek

Policzanie od pierwszej minuty próbowali narzucić rywalom swój styl gry i zdominować środek pola. W pierwszej fazie meczu widać było w poczynaniach obydwu zespołów sporo błędów indywidualnych, głównie w przyjęciu piłki i jej rozegraniu.

Remis w meczu na szczycie w Grudziądzu

Piłkarze Świtu Szczecin zremisowali w meczu na szczycie z liderem rozgrywek Olimpią Grudziądz 1:1.

Paweł Krawiec, skrzydłowy Świtu Szczecin

Podopieczni Andrzeja Tychowskiego na prowadzenie wyszli w 44 minucie meczu, kiedy to po akcji indywidualnej Adama Nagórskiego i podaniu Piotra Wojtasiaka silnym uderzeniem w samo okienko bramki popisał się Szymon Kapelusz, nie dając szans na skuteczną interwencję bramkarzowi gospodarzy.