ogłoszenie społeczne

Świt Szczecin pokonał Kotwicę Kołobrzeg i zagra w finale Pucharu Polski ZZPN

Świt Szczecin pokonał przed własną publicznością w półfinale Pucharu Polski Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej Kotwicę Kołobrzeg i awansował tym samym do finału, który rozegrany zostanie w najbliższą niedzielę o godzinie 16.00 w Manowie.

Rywalem Świtowców w walce o Puchar Polski ZZPN będzie Gwardia Koszalin, która pokonała w półfinale Mechanika Bobolice.

Świt Szczecin zameldował się w półfinale regionalnego Pucharu Polski

Świt Szczecin pokonał kolejnego rywala w rozgrywkach Pucharu Polski Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej i awansował do ćwierćfinału, w którym zmierzy się z Kotwicą Kołobrzeg.

Do północnego Szczecina przyjechała tym razem Flota Świnoujście, która nie zdołała utrzymać się wśród trzecioligowców i przed rywalizacją na IV-ligowych boiskach, chciała z dobrej strony pokazać się w Pucharze Polski. Świtowców pod nieobecność Andrzeja Tychowskiego poprowadził Jacek Chyła. Gospodarze od pierwszych minut grali spokojnie, wyczekując na dogodne sytuacje do strzelenia bramki.

Świt Szczecin pokonał Radunię Stężyca stężyca i zadedykował zwycięstwo małej Indze

Podopieczni Andrzeja Tychowskiego pokonali przed własną publicznością lidera rozgrywek Radunię Stężyca 2:0, po bramkach Adama Nagórskiego i Adama Ładziaka.

Spotkanie, w którym wicelider podejmował lidera, elektryzowało sympatyków obu zespołów od kilku tygodni. Piłkarze z północnego Szczecina chcieli zrewanżować się za dwie porażki ze Stężycy 1:5 i 0:3.

Świt Szczecin podejmuje lidera rozgrywek i pomaga Indze Niedźwieckiej z Przęsocina

Już w sobotę o godzinie 17.00 na stadionie przy ul. Stołczyńskiej 100 w Skolwinie podopieczni Andrzeja Tychowskiego podejmować będą lidera rozgrywek i faworyta do awansu do II ligi – Radunię Stężyca.

Spotkanie oprócz wymiaru sportowego będzie miało jeszcze dodatkowy smaczek. Po wielomiesięcznej przerwie na trybuny powrócą kibice w ilości 25% pojemności obiektu.

Maciej Mateńko nowym prezesem Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej

O fotel prezesa Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej ubiegało się trzech kandydatów: obecny prezes Jan Bednarek, Piotr Dykiert i Maciej Mateńko. Ten drugi zrezygnował ze startu i przekazał swoje poparcie Maciejowi Mateńce.

Udział w głosowaniu wzięło 284 delegatów. 166 z nich swój głos oddało na Macieja Mateńko i tym samym zdecydowało o wyborze jego osoby na stanowisko prezesa Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Porażka Chemika Police przed własną publicznością z Unią Swarzędz

Chemik Police przegrał kolejne spotkanie w grupie spadkowej III ligi. Tym razem przed własną publicznością uległ Unii Swarzędz 1:3. Honorową bramkę dla żółto-zielonych strzelił Dominik Dąbrowski.

Goście na prowadzenie wyszli już w 15 minucie meczu, kiedy to Patryka Brzozowskiego strzałem głową pokonał Mikołaj Łopatka. Policzanie zachęcani przez szkoleniowca Mariusza Szmita próbowali doprowadzić do wyrównania. Na niewiele jednak to się zdawało, bowiem ataki gospodarzy rozbijały się na szczelnie grającej defensywie drużyny ze Swarzędza.

Świt pokonał GKS w Przodkowie! Dwie bramki Krawca i premierowe trafienie Sareło

Podopieczni Andrzeja Tychowskiego pokonali w Przodkowie miejscowy GKS 5:1. Dwie bramki dla drużyny z północnego Szczecina strzelił niezawodny w obecnym sezonie – Paweł Krawiec.

Wynik spotkania w 19 minucie otworzył Shuma Nagamatsu, który popisał się precyzyjnym technicznym uderzeniem. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwsze 45 minut spotkania wpisał się Paweł Krawiec, który wykorzystał podanie Adama Nagórskiego i tym samym szczecinianie prowadzili już 2:0.