Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 79 240 | Zgonów: 2 293 | Wyzdrowiało: 64 302

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 1 391 | Zgonów: 30

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 35 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 20 września 2020 roku, godzina: 11.00 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane

Wysokie zwycięstwo Świtu Szczecin po bardzo dobrej grze

Podopieczni Andrzeja Tychowskiego wysoko, bo aż 5:0 wygrali przed własną publicznością z Gryfem Wejherowo. Gorzką pigułkę w Skolwinie musiał za to przełknąć szkoleniowiec gości – Grzegorz Niciński.

Gospodarze sobotnie spotkanie zaczęli od bardzo mocnego uderzenia. Bramkę dającą prowadzenie już w 2 minucie meczu zdobył pozyskany przed sezonem z Chemika Police – Szymon Kapelusz.

Bezbramkowy remis z Flotą Świnoujście! Chemik Police przerwał serię sześciu porażek z rzędu

Podopieczni Mariusza Szmita bezbramkowo zremisowali przed własną publicznością z Flotą Świnoujście i tym samym przerwali serię sześciu porażek z rzędu. W dalszym ciągu w obecnym sezonie żółto-zieloni nie zaznali jeszcze smaku zwycięstwa.

Gospodarze przystępowali do sobotniego spotkania po sześciu porażkach z rzędu i zaledwie jednym punktem na swoim koncie. Dodatkowo szkoleniowiec Mariusz Szmit nie mógł korzystać ze wszystkich swoich piłkarzy.

Szósta porażka Chemika Police! O kolejnej porażce zadecydowały stałe fragmenty gry

Chemik Police przegrał szóste ligowe spotkanie z rzędu. Podopieczni Mariusza tym razem przegrali w Wągrowcu z miejscową Nielbą 0:2.

Policzanie, mimo iż piłkarsko prezentowali się lepiej, to musieli uznać wyższość gospodarzy. W 8 minucie spotkania Jakub Świder zdecydował się na akcję indywidualną, w której minął czterech rywali, wpadł w pole karne i o centymetry posłał futbolówkę obok bramki Nielby. W 38 minucie meczu Tomasz Bzdęga wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i pokonał Patryka Brzozowskiego. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Tylko remis Świtu w starciu z Bałtykiem Koszalin

Podopieczni Andrzeja Tychowskiego bezbramkowo zremisowali przed własną publicznością z Bałtykiem Koszalin. Po siedmiu ligowych kolejkach Świt Szczecin z dorobkiem 14 punktów plasuje się na 4. pozycji w tabeli.

Gospodarze od początku spotkania próbowali przejąć inicjatywę w środkowej strefie boiska. Wygrywali pojedynki główkowe i starali się rozrzucać futbolówkę na skrzydła, jednak nie wiele z tego wynikało. W ostatnim kwadransie pierwszej części meczu bliżej strzelenia bramki byli goście. Piłka po uderzeniu sprzed pola karnego przez Bartosza Putno uderzyła w poprzeczkę, chwilę później Maciej Gregorek nie wykorzystał precyzyjnego dośrodkowania w pole karne i gospodarze mogli mówić o sporym szczęściu.

PP: Do Skolwina przyjedzie Cracovia Michała Probierza

Dziś o godzinie 12.00 rozlosowano pary 1/16 finału Pucharu Polski. Najciekawszym pojedynkiem wydaję się być rywalizacja Widzewa Łódź z Legią Warszawa. Nas szczególnie interesować będzie spotkanie Świtu Szczecin z obrońcą tytułu – Cracovią Kraków.

Podopieczni Andrzeja Tychowskiego na własnym obiekcie podejmować będą drużynę prowadzoną przez Michała Probierza. Spotkanie rozegrane zostanie najprawdopodobniej w okolicy 31 października.

Kotwica Kołobrzeg pogonała Chemika Police

Piłkarze Chemika Police przegrali z Kotwicą Kołobrzeg 1:3. Bramkę dla podopiecznych Mariusza Szmita strzelił z rzutu karnego Ilia Mykhailovskyy.

Goście na prowadzenie wyszli już w 13 minucie spotkania po bramce strzelonej przez Michała Kozajdę. Gospodarze, mimo iż próbowali jeszcze przed przerwą doprowadzić do wyrównania, to nie byli w stanie zagrozić bramce strzeżonej przez Jakuba Trojanowskiego i wynik w pierwszych 45 minutach meczu nie uległ już zmianie.

Arkonia Szczecin zwycięzcą Małej Ligi Mistrzów w Trzebieży [zdjęcia]

W minioną sobotę na boisku przy trzebieskiej plaży odbył się turniej piłkarski „Mała Liga Mistrzów” organizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Policach przy wsparciu Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A.

Młodzi piłkarze rywalizujący na boisku w Trzebieży mieli poczuć atmosferę tej prawdziwej Ligi Mistrzów i chociaż przez kilka godzin poczuć się jak Robert Lewandowski, który w tym roku wraz z Bayernem Monachium został jej triumfatorem.

Chemik Police przegrywa po bramce w doliczonym czasie gry

Piłkarze Chemika Police po bardzo emocjonującym spotkaniu przegrali z Gryfem Wejherowo 2:3. Bramkę na wagę zwycięzca strzelił w doliczonym czasie gry Przemysław Trytko.

Goście na prowadzenie wyszli już w 9. minucie meczu. Dośrodkowanie z rzutu wolnego na bramkę zamienił Damian Lisiecki, który strzałem głową pokonał Patryka Brzozowskiego. Policzanie próbowali za wszelką cenę doprowadzić do wyrównania. Swoje okazje zmarnowali Sebastian Rudnik i Daniel Kowalczyk. Do przerwy wynik nie uległ jednak zmianie.