Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 50 324 | Zgonów: 1 787 | Wyzdrowiało: 35 642


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 826 | Zgonów: 23

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 17 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 7 sierpnia 2020 roku, godzina: 10.43 | Kliknij i przeczytaj raport


Mecze Chemika Police z udziałem publiczności. Rezerwy Pogoni Szczecin bez wsparcia kibiców

Piłkarskie mecze PKO Ekstraklasy odbywać będą się bez udziału publiczności. Taka decyzja zapadła po ogłoszeniu przez premiera Mateusza Morawieckiego odwołania wszystkich imprez masowych na terenie kraju.

Jak sytuacja wygląda w niższych ligach, na które przychodzi zdecydowanie mniej kibiców niż 1 000?

W najbliższy piątek o godzinie 15.30 na stadionie miejskim przy ul. Siedleckiej odbędzie się mecz w ramach III-ligowych rozgrywek pomiędzy Chemikiem Police a Unią Janikowo. Na tę chwilę władze polickiego klubu nie zdecydowały się, aby to spotkanie rozgrywane było bez udziału publiczności.

– Mecz Chemika nie jest organizowany jako impreza masowa. Mamy na uwadze zaistniałe warunki i cały czas monitorujemy sytuację. W razie jakichkolwiek zmian niezwłocznie poinformujemy naszych kibiców o podjętych krokach – informuje Ariel Szydłowski z Chemika Police.

Z kibicami na trybunach swoje mecze rozgrywać będzie również Świt Szczecin. Jak potwierdził prezes klubu Paweł Adamczak, przynajmniej na tę chwilę nie ma zagrożenia aby kibice z północnego Szczecina nie mogli kibicować swoim ulubieńcom.

Nieco inaczej postąpili działacze Pogoni Szczecin, którzy postanowili, że mecze domowe, rozgrywane z udziałem rezerw klubu ze Szczecina będą się odbywać bez udziału publiczności.

– Decyzją Klubu domowe mecze Pogoni II Szczecin do odwołania odbywać się będą bez udziału widzów. Najbliższe spotkanie rezerw to niedzielny pojedynek z Mieszkiem Gniezno – informuje Krzysztof Ufland, rzecznik prasowy Pogoni Szczecin.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda