Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 50 324 | Zgonów: 1 787 | Wyzdrowiało: 35 642


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 826 | Zgonów: 23

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 17 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 7 sierpnia 2020 roku, godzina: 10.43 | Kliknij i przeczytaj raport


Piłkarze Chemika Police 4 mają rozpoczną treningi

4 maja piłkarze III-ligowego Chemika Police rozpoczną treningi. Otwarta ma zostać infrastruktura sportowa.

– Otwarte zostaną niektóre obiekty sportowe – zapowiedział Mateusz Morawiecki, przedstawiając plan nowej sportowej rzeczywistości.

Z infrastruktury sportowej korzystać będzie mogło maksymalnie 6 osób. Wśród udostępnionych obiektów znajdą się m.in. stadiony sportowe, boiska szkolne oraz orliki, a także pola golfowe i ośrodki jeździeckie.

Na zniesieniu tych obostrzeń skorzystają III-ligowi piłkarze Chemika Police.

– W tej chwili wraz z trenerami i Ośrodkiem Sportu i Rekreacji tworzymy grafiki wszystkich grup młodzieżowych, tak żebyśmy mogli już 4 maja rozpocząć treningi – mówi Przemysław Korotkiewicz, prezes Klubu Piłkarskiego Chemik Police. – Czekamy jeszcze tylko na wytyczne z Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. Niezmiernie się cieszymy, że po tak długim okresie wreszcie możemy wrócić do treningów – dodaje.

Decyzja o sposobie kontynuowania lub zakończenia obecnego sezonu III ligi i klas niższych podjęta zostanie najpóźniej do 11 maja.

Jak informuje Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej, wypracowane stanowisko będzie wspólne dla wszystkich Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda