Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 50 324 | Zgonów: 1 787 | Wyzdrowiało: 35 642

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 826 | Zgonów: 23

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 17 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 7 sierpnia 2020 roku, godzina: 10.43 | Kliknij i przeczytaj raport

Pogoń Szczecin rozczarowała w meczu z Zagłębiem Lubin

Kibice Pogoni Szczecin liczyli, że ich ulubieńcy po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa rozpoczną piłkarskie zmagania od zwycięstwa z Zagłębiem Lubin. Podopieczni Kosty Runjaicia zagrali jednak słabo i przegrali 0:3.

Goście na prowadzenie wyszli już w 7 minucie meczu. Dante Stipicę pokonał Dejan Drazić, który otrzymał dobre podanie od Bartosza Białka. Piłkarze Pogoni Szczecin próbowali odrobić stratę, tymczasem w 27 minucie drugą bramkę dla podopiecznych Martina Seveli zdobył Damjan Bohar. W końcówce pierwszej części spotkania fatalny błąd popełnił Benedikt Zech, dzięki któremu w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy znalazł się Bartosz Białek i Zagłębie Lubin schodziło na przerwę, prowadząc aż 3:0.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Grający z kontrataku piłkarze z Lubin raz po raz groźnie atakowali bramkę strzeżoną przez Dantego Stipicę. Gdyby piłkarze Martina Seveli zachowali więcej koncentracji, mogli strzelić czwartą, a nawet piątą bramkę.

W 60 minucie spotkania na placu gry pojawił się Kamil Drygas, który wrócił po 10 miesiącach spowodowanych kontuzją, której nabawił się w meczu z Arką Gdynia.

Zadowolenia z dzisiejszego meczu nie mogą odczuwać ani piłkarze, ani sztab szkoleniowy, ani kibice Dumy Pomorza, którzy dzisiejsze spotkanie mogli obejrzeć jedynie w telewizji.

Pogoń Szczecin – Zagłębie Lubin 0:3 (0:3)

Bramki: Drazić (7'), Bohar (27'), Białek (42')

Autor: Gracjan Broda, Foto: Materiał Prasowy