Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 50 324 | Zgonów: 1 787 | Wyzdrowiało: 35 642


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 826 | Zgonów: 23

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 17 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 7 sierpnia 2020 roku, godzina: 10.43 | Kliknij i przeczytaj raport


Mimo wygranej KP Chemik Police walkowerem odpadł z Pucharu Polski ZZPN

KP Chemik Police zakończył tegoroczną przygodę z Pucharem Polski na szczeblu ZZPN. Pomimo pewnej wygranej z CRS Pogonią Barlinek w ćwierćfinale turnieju Wydział Gier i Ewidencji ZZPN poinformował we wtorek o przyznaniu walkowera na korzyść drużyny z Barlinka.

Powodem tej decyzji jest udział w meczu zawodnika nieuprawnionego do gry. Policki klub nie złożył w wymaganym terminie odpowiedniej dokumentacji, tj. dokumentu potwierdzającego zawarcie aneksu do umowy transferu czasowego z przedłużeniem okresu wypożyczenia.

- Chcielibyśmy przede wszystkim przeprosić kibiców naszej drużyny, którzy liczyli na obronę trofeum zdobytego w poprzednim sezonie - poinformował KP Chemik Police na swojej stronie internetowej.

Klub podkreślił, że przesunięcie terminów rozgrywania meczów, ze względów na sytuację epidemiczną w kraju, spowodowało zmianę zasad udziału zawodników w rozgrywkach dokończenia Pucharu Polski ZZPN.

- Do końca czerwca uprawnieni do udziału w tych rozgrywkach byli wszyscy zawodnicy potwierdzeni i uprawnieni do gry w drużynie, do rozgrywek mistrzowskich tego sezonu. W przypadku zawodników, których umowy transferu czasowego wygasały z dniem 30 czerwca, ich czas obowiązywania mógł być przedłużony do 31 lipca za zgodą obu klubów i zawodnika. - czytamy dalej w komunikacie.

Władze klubu przyznały, że mimo osignięcia porozumienia przez zainteresowane strony, termin złożenia stosownych dokumentów nie został dotrzymany, dlatego też KP Chemik Police nie skorzysta z przysługującego mu prawa odwołania się od powyższej decyzji do Komisji Odwoławczej ZZPN.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda