Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 79 240 | Zgonów: 2 293 | Wyzdrowiało: 64 302

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 1 391 | Zgonów: 30

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 35 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 20 września 2020 roku, godzina: 11.00 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane

Dwie bramki Kapelusza i efektowne trafienie Nagamatsu dały Świtowi zwycięstwo na inaugurację

Podopieczni Andrzeja Tychowskiego pokonali przed własną publicznością Górnika Konin 3:1. Dwa trafienia w dzisiejszym spotkaniu zanotował Szymon Kapelusz, który przed sezonem przyszedł do Skolwina z Chemika Police. Trzecie trafienie dołożył Shuma Nagamatsu.

Piłkarze Świtu Szczecin na prowadzenie wyszli w 10 minucie spotkania. Tuż za linii pola karnego z rzutu wolnego kapitalnym strzałem popisał się Shuma Nagamatsu, który umieścił futbolówkę w samym okienku bramki strzeżonej przez Maksyma Wadach. Mimo iż bramkarz Górnika wyciągnął się jak struna, to nie był w stanie dosięgnąć piłki i zmuszony był wyciągać futbolówkę z siatki.

Wynik spotkania podwyższył w 37 minucie meczu Szymon Kapelusz, strzelając tym samym swoją pierwszą bramkę w oficjalnym spotkaniu dla Świtu Szczecin. Grający na pozycji numer „10” Kapelusz wykorzystał dogranie Shumy Nagamatsu i tym samym wpisał się na listę strzelców.

Do przerwy wynik nie uległ już zmianie i w lepszych nastrojach do szatni udawali się piłkarze z północy Szczecina.

Na kolejne trafienie swoich ulubieńców, licznie zgromadzona publiczność na stadionie w Skolwinie, musiała poczekać do 75 minuty spotkania. Po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Szymon Kapelusz, który wykorzystując swoją szybkość, wyprzedził rywala i nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki obok interweniującego Maksyma Wadacha.

Bramkę honorową dla Górnika Konin strzelił w 82 minucie meczu Emil Więcek. Więcej bramek w dzisiejszym spotkaniu już nie padło. Podopieczni Andrzeja Tychowskiego zasłużenie pokonali swoich rywali i tym samym odnotowali pierwszy komplet punktów w nowym sezonie piłkarskim III-ligowych rozgrywek.

Świt Szczecin – Górnik Konin 3:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Nagamatsu (10'), 2:0 Kapelusz (37'), 3:0 Kapelusz (75') - 3:1 Więcek (82')