Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 79 240 | Zgonów: 2 293 | Wyzdrowiało: 64 302


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 1 391 | Zgonów: 30

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 35 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 20 września 2020 roku, godzina: 11.00 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


Gwardia Koszalin pierwszym domowym rywalem Chemika Police

Już w piątek podopieczni Mariusza Szmita rozegrają pierwsze spotkanie ligowe przed własną publicznością. Rywalem żółto-zielonych będzie Gwardia Koszalin, która przed tygodniem przegrała w Koszalinie z Radunią Stężyca 0:1.

Piłkarze Chemika Police przed tygodniem zainaugurowali rozgrywki w Swarzędzu, z którego przywieźli cenny punkt. Po wycofaniu się Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. z finansowania klubu w pierwszym zespole pozostali tylko młodzi zawodnicy, których wspiera kilku doświadczonych piłkarzy jak Bartosz Ława, Mateusz Jakubiak, Oskar Klimkowicz czy Patryk Brzozowski.

Jak podkreślił po meczu szkoleniowiec Mariusz Szmit, z perspektywy młodego zespołu kluczowe było dobre wejście w sezon. Punkt wywalczony na trudnym terenie powinien podziałać mobilizująco na morale drużyny.

Kibice, którzy będą chcieli obejrzeć piątkowe spotkanie, muszą liczyć się z obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa. Na stadionie miejskim przy ul. Siedleckiej będzie mogło zasiąść 482 kibiców.

– Na kompleks sportowy będzie można wejść tylko w maseczce ochronnej i po zdezynfekowaniu dłoni przy bramie głównej – informuje Ariel Szydłowski z Klubu Piłkarskiego Chemik Police.

Na samym obiekcie będzie obowiązywało zachowanie dystansu społecznego. Początek spotkanie o godzinie 17.00.

KP Chemik Police - Gwardia Koszalin | piątek, godzina 17.00

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda