Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 2 849 014 | Zgonów: 71 311 | Szczepienia: 15 144 771


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 127 943 | Zgonów: 2 669

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 6 718 | Zgonów: 96

Data aktualizacji: 14 maja 2021 roku, godzina: 10:50 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


ogłoszenie społeczne

Świt Szczecin przywozi cenny punkt z Torunia

Podopieczni Andrzeja Tychowskiego bezbramkowo zremisowali w Toruniu z miejscową Elaną. Po 26. ligowych kolejkach piłkarze z północnego Szczecina z dorobkiem 60 punktów plasują się na pozycji wicelidera.

W początkowej fazie meczu to piłkarze Świtu Szczecin wyżej zaatakowali gospodarzy, uzyskując tym samym przewagę. Na bramkę Elany strzelał m.in. Paweł Krawiec, jednak bramkarz gospodarzy nie miał problemów ze skuteczną interwencją.

Z upływem czasu do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, którzy stworzyli sobie dwie dogodne sytuacje do strzelenia bramki. Najpierw w boczną siatkę bramki Przemysława Matłoki uderzył Łukasz Furtak, a następnie groźnie główkował Damian Lenkiewicz.

Odpowiedź szczecinian była natychmiastowa. Dobre dośrodkowanie w pole karne posłał Oskar Potoczny, jednak źle do strzału głową złożył się Kacper Wojdak i Dawid Kuchnicki nie miał najmniejszych problemów z obroną tego strzału.

Po zmianie stron gra jeszcze bardziej się wyrównała. Bohaterem spotkania powinien zostać Sebastian Rak, który otrzymał idealne podanie i w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości nie trafił do siatki z kilku metrów.

Również podopieczni Andrzeja Tychowskiego mogli zadać decydujący cios. Piłkę w pole karne wstrzelił Adam Ładziak, dobrze w polu karnym gospodarzy odnalazł się Patryk Bil, jednak jego strzał końcówką buta nieznacznie minął poprzeczkę bramki Dawida Kuchnickiego.

Świt Szczecin wywalczył cenny punkt w Toruniu i w dalszym ciągu liczy się w walce o awans do II ligi.

Elana Toruń – Świt Szczecin 0:0

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację