Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 2 849 014 | Zgonów: 71 311 | Szczepienia: 15 144 771

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 127 943 | Zgonów: 2 669

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 6 718 | Zgonów: 96

Data aktualizacji: 14 maja 2021 roku, godzina: 10:50 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane

ogłoszenie społeczne

Nielba Wągrowiec rozbiła Chemika w Policach

W piątkowe popołudnie podopieczni Mariusza Szmita podejmowali na własnym obiekcie Nielbę Wągrowiec. Goście nie pozostawili złudzeń żółto-zielonym i pewnie wygrali 6:2.

Od początku spotkania to piłkarze z Wągrowca narzucili swój styl gry. Mimo iż policzanie próbowali nawiązać rywalizację w środkowej strefie boiska, to górą byli goście, co udokumentowali w 20 minucie meczu, kiedy to po strzale Jakuba Kubińskiego objęli prowadzenie. Trzy minuty później było już 0:2. Tym razem na listę strzelców wpisał się Marcin Trojanowski.

W 34 minucie precyzyjne dośrodkowanie w pole karne na bramkę zamienił Marcin Trojanowski i piłkarze Nielby Wągrowiec prowadzili już 3:0. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie i trener Szmita czekała trudna rozmowa ze swoimi podopiecznymi w szatni.

Drugie 45 minut fatalnie rozpoczęło się dla gospodarzy. Tuż po wznowieniu gry Michał Roszczyk faulował we własnym polu karnym przeciwnika i arbiter zmuszony był podyktować rzut karny. Pewnym egzekutorem w 48 minucie okazał się Rafał Leśniewski.

W 51 minucie Przemysław Lisiecki faulowała w środkowej strefie boiska Mikołaja Midzio, za co obejrzał drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę i goście zmuszeni byli grać w osłabieniu. Chemik Police poczuł swoją szansę i nieco śmielej zaatakował rywali. Goście ograniczyli się do gry z kontrataku i przyniosło to efekt w 69 minucie meczu, kiedy to Illya Mykhailovskyy faulował we własnym polu karnym przeciwnika. Rzut karny na bramkę zamienił Marcin Trojanowski, który tym samym ustrzelił przeciwko policzanom hat-tricka. Trzy minuty później strzałem głową wynik spotkania na 6:0 podwyższył Mateusz Rozmarynowski.

Warto zaznaczyć, że grający w przewadze jednego zawodnika od 51 minuty podopieczni Mariusza Szmita stracili dwa gole. W samej końcówce zdołali się nieco zrehabilitować i dwukrotnie pokonali Patryka Łagodzińskiego. Najpierw bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego w 88 minucie zdobył Dawid Drumlak, a następnie w doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał się Michał Chyrek.

Piłkarze Chemika Police w 25 kolejkach zgromadzili na swoim koncie zaledwie 10 punktów i plasują się na 20. pozycji w ligowej tabeli. Porażka z Nielbą Wągrowiec była 19 w tym sezonie.

KP Chemik Police – Nielba Wągrowiec 2:6 (0:3)

Bramki: 1:6 Drumlak (88'), 2:6 Chyrek (90') - 0:1 Kubiński (20'), 0:2 Trojanowski (23'), 0:3 Trojanowski (34'), 0:4 Leśniewski (48' - rzut karny), 0:5 Trojanowski (69' - rzut karny), 0:6 Rozmarynowski (72')