Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 2 873 527 | Zgonów: 73 984 | Szczepienia: 20 536 042

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 129 267 | Zgonów: 2 781

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 6 799 | Zgonów: 102

Data aktualizacji: 2 czerwca 2021 roku, godzina: 11:45 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane

ogłoszenie społeczne

Świt Szczecin pokonał Radunię Stężyca stężyca i zadedykował zwycięstwo małej Indze

Podopieczni Andrzeja Tychowskiego pokonali przed własną publicznością lidera rozgrywek Radunię Stężyca 2:0, po bramkach Adama Nagórskiego i Adama Ładziaka.

Spotkanie, w którym wicelider podejmował lidera, elektryzowało sympatyków obu zespołów od kilku tygodni. Piłkarze z północnego Szczecina chcieli zrewanżować się za dwie porażki ze Stężycy 1:5 i 0:3.

W pierwszych 45 minutach spotkaniach przeważali goście. Spotkanie toczyło się w dobrym tempie, a w środkowej strefie boiska nie brakowało walki. Bliżsi zdobycia bramki byli podopieczni Sebastiana Letniowskiego, jednak dobrze w bramce gospodarzy spisywał się Marek Szulc.

Po zmianie stron obraz gry zmienił się na korzyść biało-błękitnych, którzy coraz śmielej poczynali sobie na boisku.

W 69 minucie wynik spotkania otworzył Adam Nagórski, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym rywali i umieścił piłkę w bramce. Po stracie bramki do ataku ruszyli goście, którzy za wszelką cenę starali się doprowadzić do wyrównania. Sztuka ta im się nie udała, a w 83 minucie wynik meczu ustalił Adam Ładziak.

Na pięć kolejek przed końcem sezonu Radunia Stężyca ma 6 punktów przewagi na drugim w tabeli Świtem Szczecin.

W trakcie spotkania prowadzona była zbiórka na rzecz Ingi Niedźwieckiej z Przęsocina, która zmaga się z chorobą SMA. Po meczu piłkarze, trenerzy oraz zarząd klubu zadedykowali sobotnie zwycięstwo z liderem ze Stężycy maleńkiej Indze.

Świt Szczecin – Radunia Stężyca 2:0 (0:0)

Bramki: Nagórski (69’), Ładziak (83’)