ogłoszenie społeczne

Świt Szczecin zameldował się w półfinale regionalnego Pucharu Polski

Świt Szczecin pokonał kolejnego rywala w rozgrywkach Pucharu Polski Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej i awansował do ćwierćfinału, w którym zmierzy się z Kotwicą Kołobrzeg.

Do północnego Szczecina przyjechała tym razem Flota Świnoujście, która nie zdołała utrzymać się wśród trzecioligowców i przed rywalizacją na IV-ligowych boiskach, chciała z dobrej strony pokazać się w Pucharze Polski. Świtowców pod nieobecność Andrzeja Tychowskiego poprowadził Jacek Chyła. Gospodarze od pierwszych minut grali spokojnie, wyczekując na dogodne sytuacje do strzelenia bramki.

Tuż po gwizdku sędziego doskonałej sytuacji do strzelenia bramki nie wykorzystał napastnik gości - Paweł Iskra. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i w 31 minucie na listę strzelców wpisał się niezawodny Paweł Krawiec, który w sobotnim starciu z Wybrzeżem Rewalskim ustrzelił hat-tricka.

Pewnie wygrali 2:0 po bramkach Pawła Krawca i Adama Nagórskiego i tym samym w najbliższy czwartek podejmować będą Kotwicę Kołobrzeg.

Gospodarze podobnie jak w pierwszej połowie, również w drugich 45 minutach nie forsowali tempa spotkania. W doliczonym czasie gry faulowany w polu karnym gości był zawodnik Świtu, a pewnym egzekutorem okazał się Adam Nagórski.

W najbliższy czwartek w ramach półfinału rozgrywek Pucharu Polski ZZPN Świt Szczecin podejmować będzie Kotwicę Kołobrzeg. Spotkanie rozegrane zostanie na obiekcie przy ul. Stołczyńskiej 100 o godzinie 18.30.

KS Świt Szczecin – Flota Świnoujście 2:0 (1:0)

Bramki: Krawiec (31'), Nagórski (90' k.)