Nagłówek Dziennika Polickiego

Puchar Polski ZZPN dla Chemika Police! Kotwica Kołobrzeg pokonana!

Piłkarze Chemika Police pokonali na stadionie miejskim przy ul. Siedleckiej w Policach Kotwicę Kołobrzeg 3:2, sięgając tym samym po Puchar Polski na szczeblu Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy już w drugiej minucie meczu wyszli na prowadzenie po bramce Mikołaja Midzio. Doskonałym dośrodkowaniem z prawego skrzydła popisał się Szymon Kapelusz. Niestety w 10 minucie obrońcy Chemika Police nie upilnowali w polu karnym Dawida Wolnego, który strzałem z bliskiej odległości pokonał Dominika Sasiaka.

Policzanie nie zwalniali jednak tempa i dobrze prezentowali się na tle wyżej notowanego rywala. W 24 minucie było już 2:1 dla podopiecznych Łukasza Borgera. Ponownie na listę strzelców wpisał się Mikołaj Midzio. W 30 minucie po starcie do piłki urazu nabawił się bardzo aktywny tego dnia – Szymon Kapelusz, który z grymasem bólu na twarzy musiał opuścić boisko. Piłkarze Chemika Police w dalszym ciągu atakowali i w 37 minucie wynik spotkania podwyższył Nikita Vovchenko.

Do przerwy wynik nie uległ już zmianie i w zdecydowanie lepszych nastrojach do szatni udali się gospodarze.

Po zmianie stron wydarzenia na boisku zdominowali goście, którzy za wszelką cenę próbowali strzelić bramkę kontaktową. Udało im się to dopiero w 89 minucie, kiedy to w polu karnym faulowany był jeden z kołobrzeżan i prowadzący spotkanie sędzia ekstraklasowy Łukasz Bednarek wskazał na 11 metr od bramki Sasiaka. Rzut karny pewnym uderzeniem na bramkę zamienił Adrian Szynka.

Mimo doliczonych pięciu minut do regulaminowego czasu gry gościom nie udało się doprowadzić do wyrównania. W doliczonym czasie gry podopieczni Łukasza Borgera sprytnie utrzymywali się przy piłce, nie pozwalając rywalom na stworzenie sobie dogodnej sytuacji do strzelenia bramki.

Pamiątkowy puchar, medale oraz nagrodę w kwocie 40 tysięcy złotych piłkarze odebrali od prezesa Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej Jana Bednarka.

KP Chemik Police – Kotwica Kołobrzeg 3:2 (3:1)

Bramki: Midzio (2’, 24’), Vovchenko (37’) – Wolny (10’), Szynka (89’)

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.