Chemik Police wygrywa przed własną publicznoscią! Bramka Szali ozdobą meczu

Podopieczni Mariusza Szmita pokonali wyżej notowanych Białych Sądów 2:1. To czwarta wygrana żółto-zielonych w tym sezonie przed własną publicznością.

Manuel Ponce Garcia po raz kolejny pokazał się z dobrej strony

Policzanie dobrze weszli w sobotnie spotkania, starając się już od pierwszych minut narzucić swój styl gry. Szkoleniowiec Mariusz Szmit zdecydował się ustawić swoich podopiecznych nieco niżej w odbiorze, przez co udało się zagęścić i zdominować środek pola.

Gospodarze na prowadzenie wyszli w 33 minucie meczu, kiedy to na strzał z dystansu zdecydował się Dawid Szala i pięknym uderzeniem z 20 metrów pokonał Aleksandra Zboralskiego.

Chwilę później mogło być 1:1, jednak z dobrej strony pokazał się bramkarz Chemika Police – Adrian Piekutowski, który w sytuacji sam na sam obronił strzał rywala.

W 36 minucie meczu w okolice linii pola karnego dośrodkował Natan Konik, a Manuel Ponce Garcie sprytnym przyjęciem piłki minął rywala i umieścił piłkę w bramce obok interweniującego Aleksandra Zboralskiego.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Od 64 minuty żółto-zieloni musieli radzić sobie w dziesiątkę, po drugiej żółtej a w konsekwencji czerwonej kartce Emila Andrzejewskiego. 120 sekund później bramkę kontaktową zdobył Eryk Tyszenko. Gospodarze mimo gry w osłabieniu stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji do podwyższenia rezultatu, jednak razili nieskutecznością.

Wynik do końca nie uległ już zmianie i piłkarze prowadzeni przez Mariusza Szmita mogą dopisać sobie komplet punktów do swojego dorobku. Po 15. kolejkach z dorobkiem 19 punktów plasują się na 10. pozycji w ligowej tabeli.

KP Chemik Police – Biali Sądów 2:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Szala (33'), 2:0 Ponce Garcia (36') – 2:1 Tyszenko (66')