Ważna wygrana Chemika Police w Szczecinku

Podopieczni Mariusza Szmita wygrali w Szczecinku z miejscowym klubem piłkarskim 3:2 i tym samym odnotowali kolejny komplet punktów.

Emil Andrzejewski przyjmuje futbolówkę leżąc na boisku

Policzanie na prowadzenie wyszli już w 5. minucie meczu. Na listę strzelców wpisał się Konrad Data, który wykończył kombinacyjną akcję żółto-zielonych. Po 12. minutach gry było już 2:0. Ty razem na strzał z ostrego kąta pokusił się Dominik Dąbrowski i umieścił piłkę w bramce.

Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. Zaledwie cztery minuty później bramkę kontaktową strzelił Daniel Szymański. To oznaczało, że piłkarskie emocje dopiero przed kibicami, którzy zdecydowali się zasiąść na stadionie w Szczecinku.

Dziesięć minut później bliski podwyższenia wyniku był ponownie Dominik Dąbrowski, jednak tym razem w dogodnej sytuacji nie zdołał pokonać bramkarza rywali. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie i w zdecydowanie lepszych nastrojach do szatni udali się piłkarze Mariusza Szmita.

Po zmianie stron to gospodarze zdominowali przebieg gry, próbując szybko doprowadzić do wyrównania. Ta sztuka udała się w 57. minucie meczu, kiedy to Norberta Popiołka pokonał Michał Barański.

Strata bramki nie podłamała zawodników Chemika Police, którzy nie zamierzali zadowalać się bramkowym remisem. W 73. minucie widowiska podaniem z głębi pola Natana Konika obsłużył Manuel Ponce Garcia, a skrzydłowy żółto-zielonych nie miał problemów z umieszczeniem piłki w bramce.

W końcówce spotkania sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Manuel Ponce Garcia. Chemik Police wygrał 3:2 i dopisał komplet punktów do swojego dorobku.

MKP Szczecinek – Chemik Police 2:3 (1:2)

Bramki: 1:2 Szymański (16'), 2:2 Barański (57') – 0:1 Data (5'), 0:2 Dąbrowski (12'), 2:3 Konik (73')