Remis w meczu na szczycie w Grudziądzu

Piłkarze Świtu Szczecin zremisowali w meczu na szczycie z liderem rozgrywek Olimpią Grudziądz 1:1.

Paweł Krawiec, skrzydłowy Świtu Szczecin

Podopieczni Andrzeja Tychowskiego na prowadzenie wyszli w 44 minucie meczu, kiedy to po akcji indywidualnej Adama Nagórskiego i podaniu Piotra Wojtasiaka silnym uderzeniem w samo okienko bramki popisał się Szymon Kapelusz, nie dając szans na skuteczną interwencję bramkarzowi gospodarzy.

Do przerwy wynik nie uległ już zmianie i to piłkarze Dumy Skolwina w zdecydowanie lepszych nastrojach mogli udać się do szatni na zasłużony odpoczynek.

Po zmianie stron zaatakowali gospodarze. W 52. minucie spotkania piłkarze Olimpii wykonywali rzut wolny. Do dośrodkowanej piłki w pole karne najwyżej wyskoczył Piotr Witasik, zgrał ją do boku pola karnego, a tam na centrostrzał zdecydował się Jakub Bojas. Piłki nie zdołał sięgnąć interweniujący Przemysław Matłoka i mimo asysty dwóch zawodników Świtu Szczecin dopadł do niej Piotr Witasik, doprowadzając w ten sposób do wyrównania.

Więcej bramek zgromadzeni w Grudziądzu kibice już nie zobaczyli i oba zespoły podzieliły się punktami.

Olimpia Grudziądz – Świt Szczecin 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Kapelusz (44’) – 1:1 Witasik (52’)