Efektowna wygrana Chemika Police przed własną publicznością

Podopieczni Mariusza Szmita wysoko pokonali przed własną publicznością Pogoń Połczyn-Zdrój aż 6:0. Klasycznym hat-trickiem popisał się Natan Konik, zaliczając trzy bardzo efektowne bramki.

Walczący z rywalem o piłkę Bartłomiej Białek

Policzanie od pierwszej minuty próbowali narzucić rywalom swój styl gry i zdominować środek pola. W pierwszej fazie meczu widać było w poczynaniach obydwu zespołów sporo błędów indywidualnych, głównie w przyjęciu piłki i jej rozegraniu.

Mimo to żółto-zieloni już w 3 minucie meczu objęli prowadzenie po efektownym trafieniu Natana Konika, który dośrodkowaną w pole karne piłkę przez Dominika Dąbrowskiego, uderzył z woleja, trafiając w samo okienko bramki strzeżonej przez Piotra Jamioła.

Na kolejne trafienie kibice czekali do 23 minuty. Ponownie na listę strzelców wpisał się Natan Konik, wykorzystując podanie Manuela Ponce Garcia. Pomocnik gospodarzy precyzyjnym strzałem po ziemi nie dał szans na skuteczną interwencję bramkarzowi gości.

W 33 minucie meczu było już 3:0. Po raz kolejny dał o sobie znać Natan Konik, który tym razem zdecydował się na uderzenie z dystansu. Ponownie Piotr Jamioła zmuszony był wyciągać piłkę z bramki.

Do przerwy wynik nie uległ już zmianie i gospodarze zasłużenie prowadzili po pierwszych 45 minutach 3:0.

Po zmianie stron do głosu próbowali dojść goście, jednak jedyne, na co było ich stać to uderzenie w słupek po strzale Sławomira Woszczyńskiego. Gospodarze odpowiedzieli w 56 minucie za sprawą Dominika Dąbrowskiego, który dośrodkowanie Bartłomieja Białka szczupakiem zamienił na bramkę.

W 72 minucie meczu było już 5:0. Na długie podanie w kierunku Bartłomieja Białka zdecydował się Gracjan Korzec, napastnik gospodarzy minął rywala i strzałem lewą nogą umieścił piłkę tuż przy słupku bramki strzeżonej przez Piotra Jamioła.

Wynik meczu w 76 minucie ustalił Gracjan Szczytniewski. Podopieczni Mariusza Szmita zasłużenie pokonali rywali 6:0, dopisując do swojego dorobku komplet punktów. To trzecia wygrana z rzędu żółto-zielonych.

Chemik Police – Pogoń Połczyn-Zdrój 6:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Konik (3'), 2:0 Konik (23'), 3:0 Konik (33'), 4:0 Dąbrowski (56'), 5:0 Białek (72'), 6:0 Szczytniewski (76')