Do 89 minuty było 2:2! Szalone 3 minuty w meczu Chemik Police - Olimp Gościno

Podopieczni Mariusza Szmita pokonali przed własną publicznością Olimp Gościno 4:2, mimo iż do 89 minuty meczu na tablicy wyników widniał rezultat 2:2.

Kamil Bieniek walczący o piłkę z Kacprem Aleksiukiem

W pierwszych 45 minutach warte odnotowania były tylko dwa zdarzenia. Pierwszy z nich to uderzenie w poprzeczkę gości bezpośrednio z rzutu rożnego oraz trafienie w 45 minucie Marcina Słobody tuż zza linii pola karnego.

Spotkanie w pierwszej części meczu toczyło się pod dyktando Chemika Police, jednak to goście niespodziewanie objęli prowadzenie i na przerwę gospodarze schodzili w zdecydowanie gorszych nastrojach.

Po zmianie stron do odrabiania stron przystąpili gospodarze, którzy zdominowali rywala i za wszelką cenę chcieli strzelić bramkę wyrównującą.

Sztuka ta udała się już w 53 minucie, kiedy to bramkarza rywali pokonał Bartłomiej Białek. W 70 minucie doskonałą akcją indywidualną popisał się Emil Jędraszak, który silnym uderzeniem pokonał próbującego interweniować Arkadiusz Głąb.

Piłkarze Chemika Police starali się kontrolować przebieg spotkania, jednak w 80 minucie defensywa gospodarzy popełniła spory błąd. Piłka dośrodkowana w pole karne Adama Zalewskiego minęła wszystkich obrońców, a do piłki dopadł Marcin Nowicki i pewnie pokonał zaskoczonego Adriana Piekutowskiego.

W 90 minucie spotkania bramkę dającą ponowne prowadzenie gospodarzom strzelił Dominik Dąbrowski. W doliczonym czasie gry faulowany w polu karnym gości był jeden z piłkarzy gospodarzy i prowadzący sobotnie zawody Łukasz Wilk podyktował rzut karny, który pewnym strzałem na bramkę zamienił Manuel Ponce Garcia.

Chemik Police po emocjonującym spotkaniu pokonał Olimp Gościno 4:2. Po 24 ligowych kolejkach żółto-zieloni mają na swoim koncie 35 punktów. Liderem tabeli pozostaje Vineta Wolic z 62 oczkami na swoim koncie.

KP Chemik Police – KS Olimp Gościno 4:2 (0:1)

Bramki: 1:1 Białek (53’), 2:1 Jędryszak (70’), 3:2 Dąbrowski (90’), 4:2 Manuel Ponce Garcia (90’+3 k.) – 0:1 Słoboda (45’), 2:2 Nowicki (80’)