Świt Szczecin pokonał przed własną publicznością Polonię Środa Wielkopolska

Świt Szczecin po bramkach Adama Nagórskiego i Szymona Kapelusza pokonał przed własną publicznością Polonię Środa Wielkopolska 2:0, notując tym samym jedenaste ligowe zwycięstwo.

Jędrzej Drame (Polonia) walczy o piłkę z Jakubem Białczykiem (Świt)

Podopieczni Andrzeja Tychowskiego na prowadzenie wyszli w 29 minucie meczu, kiedy to pewnym strzałem z rzutu karnego popisał się Adam Nagórski. Chwilę wcześniej faulowany w polu karnym gości był Oskar Potoczny.

Do przerwy wynik meczu nie uległ już zmianie i gospodarze w zdecydowanie lepszych nastrojach udali się do szatni.

Od początku drugiej części meczu duet trenerski Paweł Juszczyk – Marcin Duchała zdecydował się aż na trzy korekty w składzie. Boisko opuścił m.in. doświadczony obrońca Luis Henriquez.

Goście próbowali doprowadzić do wyrównania, jednak na niewiele w dzisiejszym meczu pozwalali im zawodnicy Świtu. Gospodarze z kolei dążyli do podwyższenia rezultatu i ta sztuka udała im się w 71 minucie, kiedy to Miłosza Garstkiewicza pokonał Szymon Kapelusz.

Piłkarze z północy Szczecina zasłużenie wygrali i dopisali sobie komplet punktów do swojego dorobku. Aktualnie z 40 punktami plasują się na 7. pozycji w tabeli.

Świt Szczecin – Polonia Środa Wielkopolska 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Nagórski (29’ k.), 2:0 Kapelusz (71’)