Trzecia z rzędu wygrana Świtu Szczecin! Podopieczni Tychowskiego wrócili na zwycięską ścieżkę

Piłkarze Dumy Skolwina pokonali przed własną publicznością Stolem Gniewino 2:0 po bramkach Oleha Synytsia i Adama Ładziaka w drugiej części meczu.

Świt Szczecin wygrał trzecie spotkanie z rzędu

Podopieczni Andrzeja Tychowskiego przystępowali do dzisiejszego spotkania, mając na swoim koncie dwa zwycięstwa z rzędu bez straty gola.

W rundzie jesiennej piłkarze Świtu Szczecin doznali nieoczekiwanej porażki w Gniewinie 2:3. Jeszcze większą niespodzianką był fakt, że po 10 minutach piłkarze z północnego Szczecina przegrywali aż 0:3. Dziś nadarzyła się idealna okazja do rewanżu.

W pierwszych 45 minutach więcej z gry mieli gospodarze, jednak nie byli w stanie potwierdzić swojej przewagi, chociażby stworzeniem sobie dogodnych sytuacjami do strzelenia bramki.

Dobrą okazję miał Adam Ładziak, jednak piłka po uderzeniu z rzutu wolnego, minęła słupek bramki gości.

Lepszego początku drugiej części meczu kibice zgromadzeni na stadionie przy ul. Stołczyńskiej 100 nie mogli sobie wymarzyć. W 46 minucie wynik spotkania otworzył Ukrainiec Oleh Synytsia, dla którego była to pierwsza bramka w barwach Świtu Szczecin.

Wynik spotkania w 74 minucie ustalił Adam Ładziak, który wykorzystał dobre podanie Szymona Kapelusza. Podopieczni Andrzeja Tychowskiego wygrali tym samym trzecie spotkanie z rzędu.

Świt Szczecin – Stolem Gniewino 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Synytsia (46'), 2:0 Ładziak (74')