Festiwal strzelecki na stadionie miejskim przy ul. Siedleckiej w Policach

Aż dziesięć bramek obejrzeli dziś kibice na stadionie miejskim przy ul. Siedleckiej w Policach. Podopieczni Mariusza Szmita rozgromili Orła Wałcz 7:3.

Chemik Police rozgromił Orła Wałcz

Początek spotkania był bardzo wyrównany i nic nie zapowiadało, że oba zespoły urządzą sobie w sobotnie południe istny festiwal strzelecki.

Policzanie na prowadzenie wyszli w 21 minucie meczu, kiedy to precyzyjnym podaniem popisał się Dawid Szala, a efektownym wykończeniem Dawid Drumlak. Sześć minut później było już 2:0. Tym razem piłkę zagrywał Drumlak, a piłkę w bramce strzeżonej przez Edwina Odolczyka umieścił Emil Jędraszak.

Kiedy wydawać by się mogło, że policzanie będą w pełni kontrolować przebieg spotkania, bramkę kontaktową w 39 minucie strzelił Daniel Popiołek. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwsze 45 minut po raz drugi w dzisiejszym spotkaniu Adriana Piekutowskiego pokonał Daniel Popiołek.

Wyraźnie niezadowolony z takiego obrotu sprawy był szkoleniowiec policzan Mariusz Szmit, który miał ogromne pretensje do swoich zawodników.

Druga część meczu rozpoczęła się od szybko strzelonej bramki przez gospodarzy. Doskonale w polu karnym odnalazł się Manuel Ponce Garcia, który pokonał Edwina Odolczyka i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

W 54 minucie prowadzenie gospodarzy podwyższył Dominik Dąbrowski. Zaledwie dziewięciu minut potrzebował Dąbrowski, aby po raz drugi wpisać się na listę strzelców. Pomocnik gospodarzy ustawił sobie futbolówkę na prawej nodze i precyzyjnym uderzeniem przy słupku pokonał Odolczyka.

Goście w 69 minucie spotkania odpowiedzieli trafieniem Bartosza Wojciechowskiego. Wynik spotkania w 90 minucie ustalił wprowadzony kilkanaście minut wcześniej Patryk Michałeczko, który wykorzystał dobre podanie Manuela Ponce Garcia.

Piłka Chemika Police po 31. ligowych kolejkach mają na swoim koncie 48 punktów i plasują się na 8. pozycji w tabeli.

Chemik Police – Orzeł Wałcz 7:3 (2:2)

Bramki: 1:0 Drumlak (21’), 2:0 Jędraszak (27'), 3:2 Ponce Garcia (47'), 4:2 Dąbrowski (54'), 5:2 Dąbrowski (63'), 7:3 Michałeczko (90') – 2:1 Popiołek (39'), 2:2 Popiołek (45'), 6:3 Wojciechowski (69')