Świt Szczecin zaprezentował nowego szkoleniowca! Mariusz Kuras powalczy o awans do 2. ligi

Dziś podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej Świt Szczecin zaprezentował nowego szkoleniowca, który od 1 lipca poprowadzi Dumę Skolwina w rozgrywkach III ligi.

Mariusz Kuras

Został nim doskonale znany w regionie – Mariusz Kuras, który w barwach Pogoni Szczecin rozegrał ponad 300 spotkań na poziomie Ekstraklasy. Kontrakt Kurasa z trzecioligowcem obowiązywać będzie przez 2 lata, z opcją przedłużenia w przypadku awansu do 2. ligi.

– Spotkaliśmy się raz, porozmawialiśmy i szybko doszliśmy do porozumienia. Bardzo spodobał mi się ten projekt. Myśl o tym, że będę mógł pracować w czołowym klubie w Szczecinie (...) to pierwsza rzecz, a druga rzecz, że budowany będzie tutaj stadion oraz wyznaczony cel, jakim jest awans do 2. ligi – powiedział Mariusz Kuras, nowy szkoleniowiec Świtu Szczecin.

Jak przyznał podczas konferencji prasowej Mariusz Kuras, nie miał jeszcze okazji przyglądać się swoim nowym podopiecznym. Doskonałą do tego okazją będą ostatnie cztery ligowe spotkania, które zespół rozegra pod wodzą Andrzeja Tychowskiego.

Ani szkoleniowiec, ani prezes klubu Paweł Adamczak nie zdradzili jak bardzo, zmieni się zespół pod wodzą nowego szkoleniowca. Dyrektor sportowy Szymon Kufel zdradził jedynie, że prowadzone są rozmowy z wyróżniającymi się piłkarzami, występującymi na poziomie 3. ligi spoza regionu.

– Jesteśmy, że tak powiem po bardzo zaawansowanych rozmowach z pewną grupą zawodników, ale spoza regionu, która może tutaj dołączyć i to są naprawdę bardzo dobrzy jakościowo zawodnicy, wiodący w tej klasie rozgrywkowej, w której dzisiaj występujemy – podkreślił Szymon Kufel.

Mariusz Kuras nie chciał jednoznacznie zadeklarować, że w sezonie 2022/23 prowadzony przez niego Świt Szczecin wywalczy awans na szczebel centralny rozgrywek. Obiecał natomiast, że prowadzeni przez niego piłkarze będą walczyli w każdym meczu od pierwszej do ostatniej minuty.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także