Hat-trick Pawła Krawca w meczu z Zawiszą Bydgoszcz! Podopieczni Tychowskiego zagrali na szóstkę

Podopieczni Andrzeja Tychowskiego rozbili przed własną publicznością Zawiszę Bydgoszcz aż 6:1.

Adam Ładziak faulowany przez rywali

Piłkarze z północnego Szczecina na prowadzenie wyszli w 29 minucie meczu za sprawą Pawła Krawca. Skrzydłowy Świtu minął rywala i strzałem z dystansu pokonał Jarosława Tkaczyka.

W 38 minucie Oskar Potoczny faulował w polu karnym jednego z rywali i arbiter prowadzący zawody podyktował rzut karny. Pewnym strzałem z jedenastu metrów Przemysława Matłokę pokonał Kamil Żylski, doprowadzając tym samym do remisu.

Świtowcy na prowadzenie ponownie wyszli w 45 minucie, kiedy to Jarosława Tkaczyka pokonał Oleh Synytsia.

Drugą część spotkania lepiej zaczęli gospodarze, którzy w 54 minucie wywalczyli rzut karny, którego na bramkę zamienił Adam Ładziak.

W 73 minucie było już 4:1. Pięknym uderzeniem popisał się Paweł Krawiec, który po raz drugi wpisał się dziś na listę strzelców. 4 minuty później ponownie Jarosława Tkaczyka pokonał Krawiec, notując tym samym hat-tricka.

Wynik spotkania w 81 minucie ustalił pięknym uderzeniem z dystansu Jakub Białczyk.

Podopieczni Andrzeja Tychowskiego zagrali zarówno bardzo efektownie, jak i efektywnie. Praktycznie przez pełne 90 minut dominowali na boisku, nie pozostawiając złudzeń rywalom, która z drużyn była dzisiejszego popołudnia lepsza.

Świt Szczecin – Zawisza Bydgoszcz 6:1 (2:1)

Bramki: 1:0 Krawiec (29’), 2:1 Synytsia (45’), 3:1 Ładziak (54’ – k.), 4:1 Krawiec (73’), 5:1 Krawiec (77’), 6:1 Białczyk (81’) – 1:1 Żylski (54’ – k.)