Świt Szczecin pokonał Olimpię Grudziądz i pomógł w awansie Kotwicy Kołobrzeg

Piłkarze Świtu Szczecin pokonali przed własną publicznością liderującą w tabeli Olimpię Grudziądz 1:0 i tym samym pozbawili podpiecznych Marciła Płuski awansu do rozgrywek eWinner 2. Ligi, bowiem swoje spotkanie wygrała Kotwica Kołobrzeg i to kołobrzeżanie wywalczyli awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Skuteczna interwencja Marka Szulca

Piłkarze z Grudziądza przed spotkaniem na północy Szczecina mieli wszystko w swoich rękach i nogach, bez oglądania się na spotkanie Stolem Gniewino – Kotwica Kołobrzeg. Warunek był jeden – podopieczni Mariusza Płuski potrzebowali do awansu co najmniej remisu w sobotniej rywalizacji.

Dla piłkarzy Świtu Szczecin sobotni mecz był z kolei doskonałą okazją do pożegnania w dobrym stylu Andrzeja Tychowskiego, którego od 1 lipca na ławce trenerskiej zastąpi Mariusz Kuras. Sam szkoleniowiec chciał się pożegnać ze skolwińską publicznością w okazały sposób.

Kiedy w 14 minucie spotkania gospodarze objęli prowadzenie za sprawą Adama Ładziaka, który pewnie egzekwował „jedenastkę” podyktowaną za zagranie ręką w polu karnym, stało się jasne, że goście będę, musieli zdecydowanie bardziej się otworzyć, aby doprowadzić do wyrównania.

Piłkarze z Grudziądza nie forsowali jednak tempa i praktycznie w pierwszych 45. minutach spotkania nie stworzyli sobie żadnej sytuacji do strzelenia bramki.

Po zmianie stron obraz gry znacząco uległ zmianie. Gospodarze cofnęli się do niskiej defensywny, licząc na grę z kontry, natomiast goście dążyli do strzelenia bramki wyrównującej, posyłając futbolówkę za plecy szczecińskich defensorów.

Zdecydowanie bliżej strzelenia bramki byli jednak podopieczni Andrzeja Tychowskiego. Gdyby swoje doskonałe okazje wykorzystali Oleh Synytsia i Paweł Krawiec spotkanie mogłoby się zakończyć zdecydowanie bardziej okazale.

Goście również stworzyli sobie sytuacje, jednak albo skutecznie interweniowali obrońcy gospodarzy, albo na posterunku stał Marek Szulc.

Świt Szczecin zasłużenie pokonał Olimpię Grudziądz i przyczynił się do awansu do eWinner 2. Ligi Kotwicy Kołobrzeg, która pokonała w Gniewinie miejscowy Stolem 4:3.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego prezes klubu Paweł Adamczak w towarzystwie dyrektora sportowego Szymona Kapelusza oraz przewodniczącej Rady Miasta Szczecin Renaty Łażewskiej wręczył odchodzącemu z klubu Andrzejowi Tychowskiemu pamiątkowe koszulkę z liczbą meczów, w którym szkoleniowiec poprowadził Dumę Skolwina.

Świt Szczecin – Olimpia Grudziądz 1:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Ładziak (14’ – k.)

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z meczu Świt Szczecin - Olimpia Grudziądz autorstwa Krzysztofa Cichomskiego.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Krzysztof Cichomski / cichomski.eu

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także