Świt Szczecin zainauguruje w piątek rozgrywki z Polonią Środa Wielkopolska

W najbliższy piątek zainaugurują rozgrywki III ligi grupy 2. W pierwszym spotkaniu pierwszej kolejki Świt Szczecin podejmować będzie przed własną publicznością Polonię Środa Wielkopolska.

Adam Ładziak

na zdjęciu: Adam Ładziak

W poprzednim sezonie oba zespoły po raz pierwszy spotkały się w 8. kolejce. Wówczas Duma Skolwina pokonała Polonię w Środzie Wielkopolskiej 1:0 po bramce strzelonej w 79 minucie meczu przez Kacpra Wojdaka.

Do rewanżu doszło w 25. kolejce i ponownie komplet punktów zainkasował Świt Szczecin. Na boisku przy ul. Stołczyńskiej 100 w Skolwinie wynik spotkania trafieniem z rzutu karnego otworzył Adam Nagórski. W 79 minucie bramkarza rywali pokonał Szymon Kapelusz.

Piątkowe spotkanie będzie szczególne dla Mariusza Kurasa, dla którego będzie to pierwszy mecz o punkty, w roli szkoleniowca Świtowców. Kibice z północnego Szczecina wierzą, że ich ulubieńcy w piątek rozpoczną drogę po upragniony awans do eWinner 2. Ligi.

Spotkanie rozegrane zostanie o godzinie 18.00 na stadionie przy ul. Stołczyńskiej 100.